24" Philips 24PHS6000
4.4 19 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART LED, 61cm, HD Ready , 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10 and HLG,, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, DLNA, game mode, Google Assistant, Amazon Alexa, Titan OS, VESA 200×200, 6 W speaker(s), Dolby Digital AC4, E
Buy with code ALZADNY25
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 99,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
24" Philips 24PHS6000
Specifications
Compare
Diagonal
24 " (60.96 cm)
Display resolution
1366 × 768
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
24 " (60.96 cm)
Display resolution
1366 × 768
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Maximum brightness
200 nt
Colour depth
8
Operating system
Operating system
Titan OS
Interface Language
Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Canal+, Deezer, Disney+, HBO Max, NETFLIX, Rakuten TV, YouTube
Czech apps
LepšíTV, Oneplay, Prima+
Slovak apps
LepšíTV, O2 TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
Connectivity
Wireless connection
DLNA, WiFi
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.0 ports
3 ×
Audio connectors
Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
TV weight
2.6 kg
Height without stand
Depth without stand
7.54 cm
Base width / leg spacing
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
17 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
27 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
27 W
Typical power consumption
17 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 24" Philips 24PHS6000
Accessories for 24" Philips 24PHS6000
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Philips 24PHS6000
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" Philips 24PHS6000
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Philips 24PHS6000
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" Philips 24PHS6000