75" Samsung UE75TU7022
4.4 6 ratings
Television - SMART LED, 191cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), HDR10+,, 2× HDMI, 1× USB, LAN, WiFi, game mode, Apple TV, Google Assistant, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 400×400, 20W speaker(s), Dolby Digital Plus, G
Code:  WR179f1a Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
75" Samsung UE75TU7022
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
154 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
230 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
154 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
230 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Model year
2020
Application
Global applications
Disney+, MAGENTA TV
Voice assistant compatibility
Google Assistant
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Dimensions and weight
VESA mounting
400×400
Black
Audio
Audio formats
Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package
Classic
Questions and answers: 75" Samsung UE75TU7022
Accessories for 75" Samsung UE75TU7022
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung UE75TU7022
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75TU7022
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75TU7022
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Samsung UE75TU7022