ABB Terra ACTAC-W11
Wallbox - 1 socket, max. power 11000 W, max. Current 16 A, voltage 380/420 V, 3 phases, Type 2 connector, working temperature -30 to 50 °C, control via mobile app, with a delayed start, integrated electricity consumption meter energy, LED signalling, with a display, cable length 5 m, application authentication, RFID card, Dimensions 11 × 19.5 × 32 cm (H×W×D), power cable type 2 included, weight 4100 g
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
ABB Terra ACTAC-W11 17,235,- Currently Unavailable
ABB Terra ACTAC-W11
Specifications
Width
19.5 cm
Height
32 cm
Depth
11 cm
Weight
2.7 kg
Maximum performance
11 kW
Dimensions and weight
Width
19.5 cm
Height
32 cm
Depth
11 cm
Weight
2.7 kg
Features
Maximum performance
11 kW
Maximum current
16 A
Cable length
5 m
Voltage
380/420 V
Number of phases
3
Connector type
Type of charging connector
Type 2
Degree of protection
Degree of protection
IP54
Operating temperature
Minimum operating temperature
-30 °C
Maximum operating temperature
50 °C