Cereals & Muesli

Cereals & Muesli – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Cereals & Muesli on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Cereals & Muesli?

If you're planning to get Cereals & Muesli, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: Cereals & Muesli

Are you looking for the best Cereals & Muesli? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive Cereals & Muesli

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced Cereals & Muesli, or choose to sort by price from highest to lowest.

Cereals & Muesli – main types

Hide description
233 Results
4.7 313×
Watch Price/Availability
Emco Super mind without added sugar nuts and almonds 500g
Muesli - - 238 Kč/1 kg
  119,-
238 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem066
4.7 313×
Watch Price/Availability
Emco Super mind without added sugar chocolate and coconut 500g
Muesli - - 238 Kč/1 kg
  119,-
238 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem067
4.7 24×
Watch Price/Availability
Penco Pelupa 3000g cocoa
Carbohydrate Puree 100 servings of instant gluten-free energy porridge - 263 Kč/1 kg
  789,-
263 Kč/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen0019
4.8 88×
Watch Price/Availability
Mixit Muesli classic 300g, playful mix
Muesli - weight: 0,3kg - 430 Kč/1 kg
  129,-
430 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix200
4.7 38×
Watch Price/Availability
Mixit Swimwear 400g
Muesli - - 398 Kč/1 kg
  159,-
398 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix013
4.6 126×
Watch Price/Availability
Extrifit Break! Protein Food, 900g, apple
Protein Puree - , 82,43kcal calories per 100g, 25g of protein per 100g - 632 Kč/1 kg
  569,-
632 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0733
4.7 313×
Watch Price/Availability
Emco Super mind without added sugar with strawberries 500g
Muesli - - 238 Kč/1 kg
  119,-
238 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem065
5.0 14×
Watch Price/Availability
Mixit Chocolate porridge with pecans 520 g
Rice Porridge , energy value per 100g: 448,16 kcal - 421 Kč/1 kg
  219,-
421 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix251
4.7 58×
Watch Price/Availability
Mixit Muesli Healthy I: Experience and metabolism 270g
Muesli -
  159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix063
4.6 126×
Watch Price/Availability
Extrifit Break! Protein Food, 900g, strawberry
Protein Puree - , 82,48kcal calories per 100g, 25g of protein per 100g - 632 Kč/1 kg
  569,-
632 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0734
4.6 126×
Watch Price/Availability
Extrifit Break! Protein Food, 900g, banana
Protein Puree - , 82,43kcal calories per 100g, 25g of protein per 100g - 632 Kč/1 kg
  569,-
632 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0728
4.8 28×
Watch Price/Availability
BrainMax Pure ChocoCoco Granola, Chocolate and Coconut, 400 g
Granola - chocolate flavour, weight 400 g, energy value per 100 g is 517 kcal - 598 Kč/1 kg
  239,-
598 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbmm01
4.9 33×
Watch Price/Availability
Mixit Strawberry mix 470g
Muesli - - 445 Kč/1 kg
  209,-
445 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix076
4.3 63×
Watch Price/Availability
GRIZLY Porridge White brownie by @mamadomisha 300 g
Porridge , energy value per 100g: 432 kcal - 497 Kč/1 kg
  149,-
497 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz079
4.8 28×
Watch Price/Availability
BrainMax Pure Blueberry Cheesecake Granola, Blueberry and White Chocolate, BIO, 400 g
Granola - cheesecake flavour, weight 400 g, manufacturer's energy value per 100 g is 484 kcal - 598 Kč/1 kg
  239,-
598 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbmm02
4.6 126×
Watch Price/Availability
Extrifit Break! Protein Food, 900g, blueberry
Protein Puree - , 82,20kcal calories per 100g, 25g of protein per 100g - 632 Kč/1 kg
  569,-
632 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0736
4.3 63×
Watch Price/Availability
GRIZLY Porridge Salty karemel by @mamadomisha 300 g
Rice Porridge , energy value per 100g: 431 kcal - 497 Kč/1 kg
  149,-
497 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz078
4.7 44×
Watch Price/Availability
Amix Nutrition Oat Mash, 2000g, White Chocolate
Protein Puree - , 339,6kcal calories per 100g, 8,8g of protein per 100g
Great price 299,-
150 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTami0137
4.9 32×
Watch Price/Availability
Mixit Chocolate Protein Muesli by Adam Ondra 450g
Muesli - - 673 Kč/1 kg
  269,-
673 Kč/kg
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix022
4.6 40×
Watch Price/Availability
GRIZLY Granola Salted Caramel by @mamadomisha 300 g
Granola - flavour salted caramel, weight 300 g, energy value per 100 g is 456 kcal - 423 Kč/1 kg
  127,-
423 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz083
4.7 313×
Watch Price/Availability
Emco Mind protein with chocolate 500g
Muesli - - 238 Kč/1 kg
  119,-
238 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem064
4.6 126×
Watch Price/Availability
Extrifit Break! Protein Food, 900g, raspberry
Protein Puree - , 82,43kcal calories per 100g, 25g of protein per 100g - 632 Kč/1 kg
  569,-
632 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0735
4.6 126×
Watch Price/Availability
Extrifit Break! Protein Food, 900g, mango
Protein Puree - , 82,88kcal calories per 100g, 25g of protein per 100g - 632 Kč/1 kg
  569,-
632 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0727
4.9 20×
Watch Price/Availability
Mixit Let's exercise in rhythm 500g
Muesli - - 378 Kč/1 kg
  189,-
378 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix014
 
In the category Cereals & Muesli on Alza.cz, we currently have a total of 233 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap cereals & Muesli Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best cereals & Muesli You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in cereals & Muesli reviews