D-Link DGS-3130-30PS
Switch -, QoS, PoE, VLAN, L3, stackable
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
D-Link DGS-3130-30PS 34,190,- Currently Unavailable
D-Link DGS-3130-30PS
Specifications
Compare
Width
440 mm
Height
44 mm
Depth
350 mm
Number of LAN ports with 1 Gbit speed
24
Number of LAN ports with 10 Gbit speed
6
Dimensions
Width
440 mm
Height
44 mm
Depth
350 mm
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
LAN port transmission speed
24
6
Weight
Weight
4,660 g
Material
Body material
Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature
0 °C
Maximum operating temperature
50 °C
PoE properties
PoE standard
802.3af (PoE), 802.3at (PoE+)
Performance
370 W
Maximum output power per port
30 W