Select the item on the page that has the error
Black Friday leden Alza pro firmy

HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One

Catalogue
17x
0
Inkjet Printer - multifunctional, A4 printer, scanner, copier, 11 ppm/mono and white, 5 ppm/colour, up to 4800x 1200 dpi, AirPrint, USB 2.0, WiFi, Bluetooth
Instalace na dálku - Tiskárny a skeneru k notebooku / PC 599,- 399,-
Prodloužení záruky + 3 roky 761,-
Insurance for 2 years against breakage and theft 490,- Insurance for 2 years against breakage and theft
Add to list
Recommend and receive 225 Alzaks
HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One 4 499,- In stock > 5 pcs
Buy
4.7
Rated by 17 users
5 12x
4 5x
3 0x
2 0x
1 0x
50+ Customers Purchased
100 % Customers Recommend
98% Reliability - very reliable product with low level of warranty claims
More Information

Discounted sets

Save 200,-

5 098,- 4 898,-
Buy package

HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One

This inkjet printer designed for A4, A6, B5, 10 × 15 cm and 13 × 18 cm formats is a useful add-on for both households and offices. The HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One guarantees both photos and documents with rich details and deep blacks. HP has constructed this inkjet printer have a print resolution of 1200 DPI with a very fast printing of 11 pages/min.

HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One Ink Printer Key Features

  • Perfect for home use
  • Wireless printing
  • Maximum print speed of up to 11 pages/min.
  • Information/Segment display
  • Print format - A4, A6, B5, 10 × 15 cm and 13 × 18 cm
  • Maximum print resolution of 1200 DPI
  • Printers are usually supplied with a starter toner and/or cartridges with an approximate 60% capacity of regular cartridges which are available to purchase separately.

Specifications

Compare
Print technology
Inkjet Done!
Connection
Wi-Fi, USB Done!
Paper sizes
A4, A6, B5, 10 × 15 cm, 13 × 18 cm Done!
Maximum print resolution
1,200 DPI Done!
Print speed – black & white
11 pages/min. Done!

Type

Print technology
Inkjet Done!

Connection

Connection
Wi-Fi, USB Done!

Supported Paper Sizes

Paper sizes
A4, A6, B5, 10 × 15 cm, 13 × 18 cm Done!

Printing parameters

Maximum print resolution
1,200 DPI Done!
Print speed – black & white
11 pages/min. Done!
Print speed – colour
5 pages/min. Done!
Input trays
100 sheets Done!
First page out time (black and white printing)
14 s Done!
Maximum monthly usage
1,000 pages/month Done!
Output trays
30 sheets Done!

Scanning

Scanner resolution
1,200 DPI Done!
Scanning Speed
3 pages/min. Done!

Dimensions

Height
158 mm Done!
Depth
373 mm Done!
Width
447 mm Done!
Weight
5.14 kg Done!

Equipment

Display
Information/Segment Done!
More Specifications

Hewlett-Packard was founded in the difficult times of the Great Depression. The founders were a pair of friends whose name the company still proudly bears. They started their business in an unobtrusive garage near the city of Palo Alto. It is now a national monument. HP’s success lay not in copying existing products, but in the ability and courage to come up with something new.

The first commercial triumph was an oscillator that surpassed all competition in quality, yet sold at a quarter of the price. In 1968, HP released their first desktop computer - a desktop calculator. The company currently manufactures products primarily related to computer technology - computers and laptops, printers, scanners, digital cameras, servers, and last but not least, calculators.

Note:

If there is no "package contains" box in the product parameters and the data or USB cable is not specifically mentioned in there, the package does not contain it and must be purchased separately.


Online chat

Dear customer, your question you can send us a message via the contact form here, respectively. you can solve your query online using chat. If you want to use the chat log , please.

Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only. Retail Price (MSRP) means the manufacturer's/supplier's suggested retail price.

Do you have a question? Look up the answer.
Your questions will be answered by an expert

Umí tato tiskárna automatický duplex?

Pekná tiskárna s klasickým doplňováním tekutých barev z lahviček. Poměrně snadné rozbalení a připravení k použití. Doporučuji

Nové tiskárny od HP #HPSmartTank #TheInsiderStories s velkou výdrží náplní!!! Nevěříte? My ano! Díky zkušenosti The Insiders, jako tester, jsme tuto tiskárnu #HPSmartTank 515 obdrželi na testování. Byli jsme překvapeni, co všechno tato tiskárna umí. Už při rozbalení nás překvapilo, množství náplní do tanků, které na jedno naplnění vydrží 1600 černobílých a 600 barevných stránek tisku. Díky 2-pásmové wifi je připojení opravdu rychlé a bezdrátový tisk velmi výkonný. Tiskárna disponuje aplikací HP Smart, která umožňuje vzdálený tisk přes mobilní telefon odkudkoliv. Úložiště Cloud vám zase naopak zajistí sdílení fotek s vašimi přáteli.

Balíček dorazil v pořádku . Překvapení bylo hned po předání, protože jsem čekal větší váhu a byl jsem mile překvapen - 8 kg celé balení . Rozbalení , zprovoznění a doplnění inkoustů proběhlo bez problémů a nastavení přes aplikaci HP Smart je velmi ryachlé a jednoduché. Překvapení bylo množství poskytnutého inkoustu a velikost nádob v tiskárně na inkoust. Jen v návodu na zprovoznění je trochu divný popis na doplnění inkoustu a to u obrázku hrdla lahvičky,které je opatřeno papírovým+tenkým plastovým plátem - z obrázku ani z popisu sem se nedozvěděl že na lahvičce s inkoustem musím odstranit celý plát papíru s plastem. Pochopil jsem že stačí jen odklopit ten plastový(igelitový) díl a při nasazení do doplňovacího hrdla v tiskárně dojde k performaci papíru v hrdlu lahvičky a inkoust nateče do nádržky v tiskárně. Ale nefungovalo to,tak jsem jen odstranil i ten papírový plátek a šlo to podle mých představ a bez jediné kapičky bokem. Vložení tiskových hlav a jejich zacvaknutí podle popisu bylo

Dobrý den, potřebujeme do menší firmy 2. tiskárnu (hlavní máme laserovou), vybíráme z těchto 2: HP Smart Tank Wireless 515 All-in-One a HP OfficeJet 8013 All-in-One. Která bude spolehlivější a méně náchylnější k možnosti zaschnutí inkoustu, když ji nebudeme v případě dovolené 2-3 týdny používat? Náklady na tisk má určitě nižší HP 515, že? Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem Dan

Dobrý den, mám v tiskárně plné náplně inkoustem a potřebuji jí zaslat kurýrem. Nehrozí vylití, případně lze nějak zabezpečit pro přepravu?

Need more information about this product? Ask the online community a question right here, safely and anonymously!
Ask a question now
Forum HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One
Accessories for HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One
Help others choose the best products...
Write a review
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si HP Smart Tank Wireless 515 All-in-One. For shipping to other EU countries visit this page HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One. For shipping to the United Kingdom visit this page HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One. Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: HP Smart Tank Wireless 515 All - in - One.

Splátková kalkulačka zobrazuje výpočet měsíčních splátek s pojištěním. Pojištění je možné změnit nebo úplně zrušit po kliknutí na tlačítko Dokončit objednávku nebo na stránkach Hello bank!.

Alternatives to HP Ink Tank Wireless 515 All-in-One

Link to Manufacturer's Website: Enter link to the external review

Note (link, Part number etc.):

Try new Alza Premium My Alza Log In About Shopping
WEB18
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me