Lenovo V330-14IKB Iron Grey
Laptop - Intel Core i5 8250U Kaby Lake R, 14" TN anti-glare 1920 × 1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics 620, SSD 128GB + HDD 1TB 5400 RPM, backlit keyboard, webcam, USB-C, fingerprint reader, WiFi 802.11ac, 2-cell battery of 30 Wh, Windows 10 Pro
Code:  NT219h3q9l5 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Lenovo V330-14IKB Iron Grey
Specifications
SSD capacity
128 GB (0.13 TB)
HDD capacity
1 TB (1,000 GB)
Size of operational RAM
8 GB
Processor model number
Intel Core i5 8250U Kaby Lake R
Processor frequency
1.6 GHz (1,600 MHz)
Storage Type
SSD + HDD
Display size
14"
Storage capacity (total)
1,128 GB
Processor
Processor type
Intel Core i5
Processor model number
Number of processor cores
4 ×
Processor frequency
1.6 GHz (1,600 MHz)
Core boost frequency
3.4 GHz (3,400 MHz)
Cache processor
6 MB
Memory
Size of operational RAM
8 GB
GPU series/model
Graphics card series
Intel
Model graphics cards
Intel UHD Graphics 620
Operating system
Operating system
Windows 10 Pro
Hard drive
Storage Type
SSD + HDD
Storage capacity (total)
1,128 GB
SSD capacity
128 GB (0.13 TB)
HDD capacity
1 TB (1,000 GB)
Equipment
Battery
USB-C charging
No charging via USB-C
Battery capacity
30 Wh
Number of cells
Construction
Construction material
Plastic
Convertibility
Rigid (classic laptop)
Weight
Weight
1.6 kg
Interface
Mains-powered
RJ-45 (LAN)
Audio
Combo Audio Jack
USB-C
2 ×
WiFi version
WiFi 5
Optical drive
Without Optical Drive
Dimensions
Width
343 mm
Maximum height
20.3 mm
Depth
247 mm