Levante LV-TB5205
Trombone - tenor trombone, tuning Bb, speaker 205 mm, drill 12,7 mm, material: brass, package includes nozzle and case
Code:  LEVAf04
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Levante LV-TB5205
Specifications
Musical instrument
Trombone
Tuning
Bb
Material
Brass
Colour
Gold
Type
Tenor trombone
Basic features
Musical instrument
Trombone
Tuning
Bb
Material
Brass
Colour
Gold
Characteristics
Type
Tenor trombone
Bell
205 mm
Drilling
12.7 mm