Philips TAH3209BG
5 1 rating
Wireless Headphones - with microphone, over-ear, on-ear, closed construction, Bluetooth 5.3, for PC, SBC support, track shuffle, with volume control, frequency range 20-20000 Hz, sensitivity 112 dB/mW, impedance 32 Ohm, 32 mm driver size, battery life up to 25 h
Code:  JPI902h3 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Philips TAH3209BG
Specifications
Colour
Beige
Design
On-ear
Construction
Closed
Microphone
YES
Wireless connection
Yes
Colour
Beige
Type of headphones
Design
On-ear
Construction
Closed
Microphone
Connection
Wireless connection
Connection Type
Bluetooth
Bluetooth version
5.3
Supported codecs
SBC
Features and functions
Functions
Track shuffle, Volume control
Headphone characteristics
Frequency from
20 Hz
Frequency to
20,000 Hz
Sensitivity
112 dB/mW
Size converters
32 mm
Impedance
32 Ohm