Seasonic S12II-620
4.8 34 ratings
PC Power Supply - 620 W, ATX 2.3, 80 Plus Bronze, Active PFC, 2x PCIe, 9x SATA 120mm silent fan
Code:  UE312l4 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Seasonic S12II-620
Read more
Specifications
Performance
620 W
Features and functions
Active PFC, Power switch, Thermal speed control
Performance
82 %
Performance and format
620 W
Features and functions
80 PLUS Bronze
82 %
Connectors
Connectors
ATX 24pin, CPU 8pin / 4+4pin
Number of PCI express 8-pin
1pc(s)
Number of PCI express 6-pin
1pc(s)
Number of serial ATA 15-pin
9pc(s)
Fan size
120 mm
Dimensions
Width
150 mm (15 cm)
Height
140 mm (14 cm)
Depth
86 mm (8.6 cm)