ARCTIC S12038-4K (3 Pack)
4.3 4 ratings
PC Fan - size: 120 × 38mm, 600 RPM - 4000 RPM, 12 V, 4pin PWM, PWM
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
ARCTIC S12038-4K (3 Pack) 739,- Currently Unavailable
ARCTIC S12038-4K (3 Pack)
Specifications
Compare
Backlight colour
No backlighting
Minimum Speed
600 RPM
Maximum speed
4,000 RPM
Airflow
106 CFM (180.1 m3/h)
Speeds control
Automatic speed control
Backlight
Backlight colour
No backlighting
Fan speed
Minimum Speed
600 RPM
Maximum speed
4,000 RPM
Airflow
106 CFM (180.1 m3/h)
Speeds control
Automatic speed control
Operating voltage
12 V
Dimensions
Fan size
120 × 120 mm
Depth
38 mm
Pack
Number of fans per pack
3 pc(s)
Connectors
Power connector
4pin PWM