CyberPower PR3000ERTXL2U
Uninterruptible Power Supply - rack UPS, backup time at 100% load 1.7 min, backup time at 50% load 7.1 min, actual and apparent performance 3000 W / 3000 VA, rack position height 2U, line interactive, 2×IEC 320 C19, 6×IEC 320 C13, protection data network RJ-45, USB and RS-232 , LCD display, dimensions 865 × 433 × 500 mm (H×W×D), weight 32.8 kg
Installment calculator 4,9%  interest from 786,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
CyberPower PR3000ERTXL2U 34,190,- Ordered on request
Buy
CyberPower PR3000ERTXL2U
Specifications
Actual performance
3,000 W
Apparent performance in VA
3,000
Backup time at 100% load
1.7 min
Backup time at 50% load
7.1 min
Performance
Actual performance
3,000 W
Apparent performance in VA
3,000
Backup time
Backup time at 100% load
1.7 min
Backup time at 50% load
7.1 min
Output type
IEC 320 C13
6
IEC 320 C19
2
Communication and protective interfaces
Protection data network RJ-45, RS-232 , USB
For rack
Designed for rack
2U
Dimensions
Width
433 mm
Height
865 mm
Depth
500 mm