Dark Souls III

Zobrazit katalog
Doprava zdarma. Platí pro vybrané dopravy při splnění podmínek.
12x
0
Hra pro PC
Platforma
Edice
Cena s DPH 1 299,- 1 199,-
Cena bez DPH 991,-
Není dostupné
Nakupujte jedním klikem bez nutnosti opakovaně vybírat dopravu a platbu Hlídat dostupnost
Přidat do seznamu
Helpdesk Vytisknout
4,9
Hodnotilo 12 uživatelů
5 11x
4 1x
3 0x
2 0x
1 0x
100 % zákazníků doporučuje

Dark Souls III

%

Dark Souls III je další kapitolou série, která rozpoutala opravdové šílenství. Připravte se znovu vstoupit do nehostinného světa, kde je i ta nejmenší chyba potrestána neodvratnou smrtí.

Vypnuto
Lokace budou opět temné a plné zmaru, stejně, jako celková atmosféra

Lokace budou opět temné a plné zmaru, stejně, jako celková atmosféra.

Vypnuto
Hratelnost zůstane věrná kořenům série - což znamená hodně různorodé výbavy, ale rovněž i magie, kterou si pomůžete proti silnějším potvorám

Hratelnost zůstane věrná kořenům série - což znamená hodně různorodé výbavy, ale rovněž i magie, kterou si pomůžete proti silnějším potvorám.

Vypnuto
Pohůnci temnot baží po vaší smrti

Pohůnci temnot baží po vaší smrti

Z hlubin mlžných slují na vás budou vybíhat krvelačné stvůry nelidských tvarů. Vy, jako hlavní hrdina se budete muset prosekat tucty nepřátel a splnit nepřeberné množství složitých úkolů. Na cestě k záchraně světa před smrtící apokalypsou budete zkoušen po všech stránkách.

Vypnuto
Pod taktovkou legendy

Pod taktovkou legendy

Třetí díl je vyvíjen opět pod patronátem samotného otce série - Hidetaka Miyazakiho, takže se můžete těšit na skutečný Dark Souls zážitek se vším všudy. To s sebou přináší množství smrtí, pokladů, ale i vychytaný herní mechaniky, kdy se vám může nečekaně otevřít cesta dále, či do cesty postavit brutálně obtížná stvůra.

Vypnuto
Bojujte s rozmyslem

Bojujte s rozmyslem

Nyní budete moci používat tzv. stance - bojové postoje, čili speciální schopnosti, díky kterým budete moci svým nepřátelům zasazovat mnohem fatálnější zranění. Vámi působené poškození tak nebude záviset pouze na nalezené výbavě, ale na vašem celkovém způsobu boje, což se bude hodit v nejedné svízelné situaci.

Vypnuto
Detailní grafika vytvoří úchvatný a jaksepatří temný fantasy svět, v němž pocítíte každé máchnutí zbraně

Detailní grafika vytvoří úchvatný a jaksepatří temný fantasy svět, v němž pocítíte každé máchnutí zbraně.

Vypnuto
Místy se pokocháte i gotickými scenériemi

Místy se pokocháte i gotickými scenériemi.

Vypnuto
Buďte neustále ve střehu

Buďte neustále ve střehu

Jak budete procházet světem, budete potkávat různorodá monstra, z nichž většina se vás na vaší pouti za záchranou nevinných bude snažit zabít. Důležité je proto vždy přizpůsobit svou strategii boje novým hrozbám, přičemž některé z příšer v průběhu jednoho souboje mohou až několikrát přejít do jiných fází. Dark Souls III tak zůstává napínavým zážitkem, v němž nikdy nevíte, co se stane příště.

Doporučené HW požadavky
Operační systém
Windows 7 / 8 / 8.1 64-bitové
Procesor
Intel Core i7 - 2600 - 3,4 GHz / AMD FX 8150 - 3,6 GHz
Grafika
AMD Radeon HD 7850
DirectX
11.0
RAM
8 GB
HDD
50 GB
Minimální HW požadavky
Operační systém
Windows 7 / 8.1 / 10 64-bitové
Procesor
Intel Core i5 2500 - 3,1 GHz / AMD A8 3870 - 3,6 GHz
Grafika
NVIDIA GTX 750 / AMD Radeon HD 6870
DirectX
11.0
RAM
8 GB
HDD
50 GB

Pokud jste v posledních letech ochutnali některou z her From Software, pak dobře víte, že tomu pocitu se nic jiného nevyrovná. Jistě, za tu dobu vznikla spousta napodobenin, často až neuvěřitelně „vykrádajících" mechaniky či estetiku originálu. Ale nikdo neumí vyčarovat rozlehlý svět plný melancholicky temné fantasy, groteskně fascinujících monster a křišťálově čisté hratelnosti s takovou bravurou, jako Hidetaka Miyazaki. Stačí první vteřiny dusivě depresivního intra a první kroky nelítostným údolím smrti, aby se vám zježily vlasy na zátylku, naskočila husí kůže a probudila se ve vás duše kovaného hráče, plně zaujatého, soustředěného a odhodlaného vydobýt si každý krok napříč touhle zdrcující zkouškou pozornosti a dovednosti.

Fanoušci nemohou tento kousek vynechat a nováčci by ho měli alespoň zkusit.

Jelikož spousta nezasvěcených stále podléhá dojmu, že „kouzlo" těchto her vychází jenom z jejich vysoké obtížnosti, nedá mi to a musím i v této recenzi připomenout, že tomu tak není. Jistě, nováček může snadno umírat na každém kroku a smrti jsou často bleskové a překvapivé. Nicméně existuje celá řada her, které jsou ve skutečnosti mnohem těžší (některé hardcore plošinovky ale třeba i oblíbené střílečky, nastavené na nejvyšší obtížnost). Obtížnost v Soulborne hrách nevzniká sílou nebo počtem nepřátel, ale důsledností a komplexností herního světa. Pokud budete postupovat dostatečně opatrně, všímat si různých náznaků v prostředí, držet štít v pohotovosti a vyhýbat se temným koutům, velmi pravděpodobně projdete velkou část hry beze smrti. I legendární bossové se často dají pozorovat „z opačného koutu místnosti", než prokouknete jejich schopnosti a odvážíte se vyrazit na zteč. Celé je to prostě o správném přístupu - v tomto případě opatrném a vnímavém.

Vypnuto
Dark Souls 3Přetažením nebo kliknutím vložte obrázek.

Zároveň je pravda, že DS3 servíruje a stupňuje své nároky na hráče mnohem pozvolněji a rovnoměrněji, než předchozí hry. Neznamená to, že by hra na začátku byla příliš snadná (doslova pár kroků od startu čeká bonusový miniboss a ještě pořád platí, že nejobyčejnější nepřítel vás jednou za čas překvapí zdrcujícím speciálním útokem). Ale nejsou zde žádné náhlé skoky v obtížnosti, které by vás donutily se zastavit nebo vrátit a pracovat na zvýšení statistik nebo vylepšení arzenálu. Dokonce i bossové, jakkoliv jsou epičtí a pestří (oproti DS2 je zde méně humanoidních nepřítel a více všelijakých zvířecích monster), se dají relativně snadno porovnat, pokud jde o obtížnost. Samozřejmě tam je vzestupná tendence, pokud jde o stále vyšší sílu a agresivnější útoky, nicméně nenajdete zde nějakou vyčnívající šílenost typu Ornstein a Smough. To ale neznamená, že vás bossové nebudou překvapovat a decimovat, obzvláště v druhé fázi každého souboje, kdy už jsou zranění a rozlícení. Podobně jako ve zbytku hry, i mezi bossy najdete několik naprosto geniálních, zbrusu nových nápadů.

Vypnuto
Dark Souls 3Přetažením nebo kliknutím vložte obrázek.

Každá lokace má navíc své téma, které se odráží nejen v prostředí, ale také v nepřátelích a taktikách. Kromě návratu celé řady klasik (lidožravé truhly, baziliškové a desítky dalších oblíbenců) je zde celý zástup nových protivníků s nečekaným chováním. A samozřejmě plno pastí, od zamaskované jámy v cestě přes nášlapné kuše ve zdích až po nevinnou díru ve stropě, ze které se vám „za krk" vysype deset monster, jakmile pod ní projdete. Pointa ale je, že se téma každé lokace dá vysledovat, výzbroj i taktika přizpůsobit a každá past jde při pozorném prohlížení spatřit dopředu (vzpomeňte si na to, až se nadšeně rozběhnete za krystalovým ještěrem a něco nemilého vás překvapí, těchto momentů je ve hře nepočítaně). Ve výsledku je hra sice pestrá a nikdy vám neodpustí nedostatek opatrnosti, ale jako celek mi připadala o něco snadnější a přístupnější, než minulé díly série - aniž by přitom ztratila cokoliv ze svého smrtícího kouzla.

Za zmínku rozhodně stojí technická stránka věci. DS3 běží na stejné technologii jako Bloodborne. Obzvláště pro konzolisty tak půjde o první Souls hru, která vypadá takhle dobře. Horizonty rozlehlé a čarokrásné krajiny jsou úchvatnější, zástupy nepřátel početnější a odlesky na zbroji nebo divoké světelné efekty kouzel realističtější. Zvláštní pozornosti se dostalo kožešině některých protivníků nebo pulzujícímu slizu či chapadlům některých monster. Pokud se boss ohání zapáleným mečem v jedné ruce a zmraženým mečem (ze kterého se drolí led a sněží) v druhé ruce, je to opravdu mimořádná podívaná. Tma je často opravdu tak temná, že musíte místo štítu vzít do ruky louči. Také všechna prostředí jsou citelně rozsáhlejší, ale zároveň detailnější a pestřejší. Takhle půvabnou Souls hru jste zkrátka ještě nehráli. Sice to není Cry Engine ani Snowdrop Engine, ale každičký kousek zde byl tak pečlivě vymyšlen a realizován s takovou dávkou fantazie a péče o detail, že vás dokonale okouzlí. Bohužel konzole platí za tu nádheru 30 fps (oproti 60 na PC) a když jde do tuhého (kupodivu ani ne při velkých soubojích, ale spíš při přechodech mezi některými oblastmi), tak klesnou i níže (Xbox víc a hůř, než PlayStation).

Vypnuto
Dark Souls 3Přetažením nebo kliknutím vložte obrázek.

Autoři nezapřou svoje narůstající zkušenosti nejen uhlazenější křivkou obtížnosti a vyšperkovaným audiovizuálním zpracováním, ale také vyladěností mechanik i lépe prezentovaným příběhem. Základní pravidla zůstala v platnosti - vybavení i schopnosti své postavy nakupujete za duše zabitých nepřátel. Pokud zemřete, nasbírané nevyužité duše zůstanou ležet u vaší mrtvoly a máte jednu příležitost je získat znovu. V boji si hlídáte životy a výdrž, ale také nově soustředěnost, což je v praxi mana (výdrž rozhoduje, kolik zvládnete uštědřit nebo odrazit úderů, soustředěnost určuje, kolik použijete kouzel nebo speciálních útoků se zbraněmi). Statistiky jsou o něco přehlednější než v DS2 (celá slova místo zkratek). Speciální údery a dovednosti se zbraněmi (i štíty) jsou jednou z hlavních novinek a i když nejsou nutné pro projití hry, dodávají soubojům šťávu a navíc mohou být stejně užitečné, jako působivé. Souboje jsou často rychlejší a hektičtější, než jsme ze Souls her zvyklí (připomínají místy Bloodborne). A náhodné invaze ostatních živých hráčů (v offline režimu simulované NPC postavami) do hry stále vnášejí prvek totální nevypočitatelnosti.

Vypnuto
Dark Souls 3Přetažením nebo kliknutím vložte obrázek.

Vaše postava může opět začít s před-chystaným povoláním a vybavením, ale postupně se specializovat na cokoliv budete chtít. Někomu se nejlépe hraje s mrštnou postavou, vybavenou lehkými zbraněmi i zbrojí, schopnou bleskové kanonády útoků i úskoků. Jiný zase preferuje těžkou výzbroj, kde je každý pohyb i úder pomalý, ale zásadní. Obě skupiny samozřejmě využijí i štít, ať už lehký nebo těžký. Nechybí ani magie, od pyromancie přes klasická kouzla a zázraky až po hexy. Hrát s jiným vybavením a schopnostmi je tak zábavné, že málokomu bude stačit jediný průchod hrou (navíc jsou zde minimálně tři různé konce). Opravdu zkušení hráči by mohli první průchod dát tak za 30 hodin, ale pro většinu to bude alespoň 50. Nováčci se těžko dostanou pod 100. Prostředí je z velké části logicky pospojované, jako v DS1, ale zároveň se můžete mezi jednotlivými tábory/ohni teleportovat, jako v DS2. A po vzoru Demon´s Souls či Bloodborne je zde oddělená domovská základna, která je tentokrát mnohem zajímavější díky většímu provozu přicházejících a odcházejících NPC s různými záměry a agendami.

Pro kovaného fanouška Soulborne her je hodnocení DS3 poměrně ztížené tím, že spoustu věcí už viděl a dělal v minulosti. DS3 navazuje na předchozí díly v sérii mnohem doslovněji a otevřeněji, než jakákoliv hra před ní. Díky tomu zde najdete místa i postavy, které důvěrně znáte - stejně jako zbraně a kouzla, které jste už používali. Na jednu stranu je skvělé se vrátit ke svým oblíbeným věcem, ale na druhou stranu bych možná raději uvítal něco zbrusu nového - Bloodborne byla díky novému světu mnohem mysterióznější i děsivější a díky novým mechanikám i herně zajímavější. DS3 je v pořadí již čtvrtá Souls hra a některé věci se na můj vkus opakují už příliš (přestože jsou stále stejně dokonalé). Přesto je ale ve hře dostatek nového na všech frontách, aby i zkušený veterán dostal ono příjemné mrazení v zádech, když se zvednutým štítem vchází za roh do temného zákoutí, plného podezřelých zvuků nebo provokativního ticha. Máloco je tak děsivé, jako když v temném koutě místnosti rozeznáte podivnou stvůru, zírající na vás, ale stojící nehybně na místě. Projdete kolem ní a pořád si vás nevšímá. Ujdete několik kroků, otočíte se... a stojí přímo za vámi. Chcete vykřiknout úlekem nebo něco udělat, ale už je pozdě. YOU DIED. Jak jsem psal na začátku: žádná jiná hra vám nedá nic podobného. Byla by chyba si to nechat utéct.

Recenzi poskytl server Eurogamer.cz

Jste na tuto hru opravdu připraveni?

vyberte si z naší nabídky herních počítačů a notebooků

Parametry a specifikace
Porovnat
Platforma
PC - krabice
Nahlásit chybu
Hotovo!
Edice
Základní
Nahlásit chybu
Hotovo!
Žánr
RPG
Nahlásit chybu
Hotovo!
Věkové omezení
Nahlásit chybu
Hotovo!
Závadnost obsahu
Násilí, Online
Nahlásit chybu
Hotovo!
Lokalizace
Lokalizace
anglická
Nahlásit chybu
Hotovo!
Typ lokalizace
Kompletní
Nahlásit chybu
Hotovo!
Ostatní
Ostatní
Multiplayer
Nahlásit chybu
Hotovo!
Typ novinky
Typ novinky
Hra pro PC
Nahlásit chybu
Hotovo!
Minimální požadavky
Řada procesoru
Intel Core i5
Nahlásit chybu
Hotovo!
Frekvence procesoru
3,1 GHz (3,1 GHz)
Nahlásit chybu
Hotovo!
Grafická karta
NVIDIA GeForce GTX 750
Nahlásit chybu
Hotovo!
Verze Direct X
DirectX 11
Nahlásit chybu
Hotovo!
Paměť RAM
8 GB
Nahlásit chybu
Hotovo!
Potřebný prostor na HDD
50 GB
Nahlásit chybu
Hotovo!
Operační systém
Windows 10, Windows 8 64-bit, Windows 7 64-bit
Nahlásit chybu
Hotovo!
Doporučené požadavky
Řada procesoru
Intel Core i7
Nahlásit chybu
Hotovo!
Frekvence procesoru
3,4 GHz
Nahlásit chybu
Hotovo!
Grafická karta
Radeon HD 7850
Nahlásit chybu
Hotovo!
Verze Direct X
DirectX 11
Nahlásit chybu
Hotovo!
Paměť RAM
8 GB
Nahlásit chybu
Hotovo!
Potřebný prostor na HDD
50 GB
Nahlásit chybu
Hotovo!
Operační systém
Windows 10, Windows 8 64-bit, Windows 7 64-bit
Nahlásit chybu
Hotovo!
Více parametrů

Online chat

Vážený zákazníku, pokud máte dotazy ke službe, můžete je s námi vyřešit online. V případě že chcete chat využít přihlaste se prosím.

Varianty Dark Souls III

1 699 Kč - 2 499 Kč

Dark Souls III - Xbox One Hra pro konzoli
Koupit 1 699,-
Skladem > 5 ks
 
Dark Souls III Apocalypse Edition - Xbox One Hra pro konzoli
Koupit 1 699,-
Skladem 5 ks
 
Dark Souls III Collector Edition - Xbox One Hra pro konzoli
Koupit 2 499,-
Skladem 4 ks
 

Technické specifikace se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky mají pouze informativní charakter. Běžná cena znamená výrobcem/dodavatelem doporučená koncová cena.

Máte otázku? Vyhledejte si odpověď.
Dobrý den, skutečně se jedná o sběratelskou edici se vším co k ní patří? Je ještě skladem? Nad cenou je totiž uvedena Edice - Základní. Děkuji.
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, zda je možné tuto hru vložit pomocí cd-key (nebo nějak jinak) mezi moje již zakoupení hry na Steamu. Děkuji a přeji příjemný den
Dobrý den, myslíte že bych tuhle hru mohl rozjet na PC s těmito parametry Intel i5 3210M 3,20ghz, 8GB RAM, Nvidia geforce GT 630M 2GB. Děkuji za info.
Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?
Položit otázku
Fórum Dark Souls III
4,9
Hodnotilo 12 uživatelů
5 11x
4 1x
3 0x
2 0x
1 0x
100 % zákazníků doporučuje
Recenze Dark Souls III
Jiří, Milovice 2. 6. 2016
Bossové jsou poměrně lehké. Ale dostat se k nim je někdy šílené. Dobre cviceni nervu :) Nutnost mít DVD v mechanice. Priste kupuji hru na ucet at se nestaram o dvd
Vladimír, Lhota pod Libčany 20. 4. 2016
Opět skvělá hra pro fandy Hardcore RPGGrafika a optimalizace se od minulých dílů hodně zlepšilaMusím také pochválit soundtrack, který je hlavně u bossů skvělí Light reflection musím mít nastavený na low, jinak mě hra spadne po obživení u bonefireu
Ondřej, Jihlava 1 20. 4. 2016
kovové balení, startér guide
super hra nelze se připojit online ani po týdnu nevím proč. veškeré pokusy ohledane na internetu nejdou. Patrně chyba na jejich strane-pro slabší povahy to není pokud nechcete přijít o ovladač, TV, nervy, dost se umírá :-D
Kryštof 2. 5. 2016
Super hra se skvělou optimalizacíMnoho zbraní, tkže si každý příjde na svéGrafika o dost lepší než v předchozích dark souls 3 Žádné
Jan, Zeleneč 25. 5. 2016
Po Bloodbornu konečně další nářez z dílny From Software. RPG v nádherném prostředí, plné bizardních nepřátel.
Skvělé RPG prvkyVýborná hratelnostAtmosféraBossové Žádné
Firma, Praha9 16. 4. 2016
pecka jak BloodBorne
Václav, Praha 10 - Horní Měcholupy 19. 4. 2016
nádherná grafika rozmanitý svět vysoká obtížnost zůstala úžasný hudební doprovod pro někoho až moc vysoká obtížnost
Petr, Mělník 27. 5. 2016
ObtížnostHratelnostMožnostiGrafikaPřepady i v offline móduHra nedá nic zadarmoJe to prostě pecková hra, která zabaví na celé dny Fix 30fpsHra není nekonečná... ;)
Klára, Příbram 8. 7. 2016
Dark Souls jsem předtím nehrála, ale po koupi tohoto dílu si to nemohu vynachválit!
 
Recenze Dark Souls III
Příslušenství pro Dark Souls III
Pomozte ostatním při výběru
Napsat recenzi

Odkaz k produktu na stránkách výrobce: Zadejte odkaz recenze produktu

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Zkuste Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB10