Black&Decker BDCHD18K1B2
4.9 24 ratings
Cordless Drill with hammer, 18 V, maximum torque: 40 Nm, motor type: carbon, chuck range: 10 mm, with carrying case
Code:  BODK107
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Black&Decker BDCHD18K1B2
Specifications
Battery
Number of batteries
2
Battery voltage
18 V
Battery capacity
1.5 Ah (1,500 mAh)
Performance
Motor Type
Carbon
Weight
Weight
1.3 kg
Included
Included
Transport packaging
Performance
Max. torque
40 Nm