Ryobi R18PDBL-0
5 1 rating
Cordless Drill with hammer, 18 V, Li-Ion, maximum torque: 60 Nm, motor type: carbonless, chuck range: 13 mm, without battery
Code:  RYOBI006 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Ryobi R18PDBL-0
Number of batteries
without battery
Battery voltage
18 V
Battery
Voltage
18 V
Performance
Max. speed
1,700 rev/min
Motor Type
Carbonless
Features
Features
Ergonomic handle, LED light, Speed control, Torque regulation
Max. chuck size
13 mm
Number of speeds
Weight
1.3 kg
Performance
Max. speed
1,700 rev/min
Max. torque
60 Nm