Ryobi RMS18190-140G
Mitre saw -, 3600 RPM
Code:  RYOBI575 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Ryobi RMS18190-140G
Možnost prodloužení záruky na 3 roky po registraci ZDE.
Specifications
Capacity
4 Ah
Voltage
18 V
Max. rotational speed
3,600 rev/min
At an angle of 90°/90°
250 mm
Outer diameter of the disc
190 mm
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Battery
Capacity
4 Ah
Voltage
18 V
Features
Max. rotational speed
3,600 rev/min
Cut length
At an angle of 90°/90°
250 mm
Disc
Outer diameter of the disc
190 mm