Ryobi RY18HT50A-120
Hedge Shears with blade length of 500mm, 2Ah battery voltage of 18V, tooth opening of 24mm, weight: 2000g
Code:  RYOBI601 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Ryobi RY18HT50A-120
Možnost prodloužení záruky na 3 roky po registraci ZDE.
Specifications
Type
Reversible
Drive
Battery-powered
Bar length
500 mm
Blade spacing
24 mm
Weight
2,000 g
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Type
Reversible
Drive
Battery-powered
Dimensions
Bar length
500 mm
Blade spacing
24 mm
Weight
2,000 g
Features
Handle
Fixed
Battery
Number of batteries
1
Battery voltage
18 V
Battery capacity
2 Ah (2,000 mAh)
Battery
Capacity
2 Ah
Voltage
18 V