Ryobi RY18HT55A-0
Hedge Shears with blade length of 550mm, 0Ah battery voltage of 18V, tooth opening of 24mm, fixed handle
Code:  RYOBI150 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Ryobi RY18HT55A-0
Možnost prodloužení záruky na 3 roky po registraci ZDE.
Specifications
Drive
Battery-powered
Bar length
550 mm
Blade spacing
24 mm
Handle
Fixed
Number of batteries
without battery
Type
Drive
Battery-powered
Dimensions
Bar length
550 mm
Blade spacing
24 mm
Features
Handle
Fixed
Battery
Number of batteries
without battery
Battery voltage
18 V
Battery capacity
2.5 Ah (2,500 mAh)
Battery
Capacity
0 Ah
Voltage
18 V