Ryobi RY18LMX37A-0
Cordless Lawn Mower - rotary, number of batteries - without battery, hand pushed, cutting width: 370mm, volume of collection box: 45l, mulching and central cutting height setting
Code:  RYOBI085 Producer's Website:
Ryobi RY18LMX37A-0
Možnost prodloužení záruky na 3 roky po registraci ZDE.
Specifications
Drive
Cordless
Number of batteries
without battery
Voltage
18 V
Weight
15.2 kg
Shot
370 mm
Drive
Cordless
Battery
Number of batteries
without battery
Voltage
18 V
Features
Weight
15.2 kg
Shot
370 mm
Volume of waste basket
45 l
Basket Material
Plastic, Textile
Minimum Cutting Height
25 mm
Maximum Cutting Height
75 mm
Travel
Travel
Hand pushed
Battery
18 V