Ryobi RY18LMX40A-0
Cordless Lawn Mower - rotary, hand pushed, cutting width: 400mm, volume of collection box: 50l, mulching and central cutting height setting
Code:  RYOBI089 Producer's Website:
Ryobi RY18LMX40A-0
Možnost prodloužení záruky na 3 roky po registraci ZDE.
Specifications
Drive
Cordless
Number of batteries
without battery
Voltage
18 V
Weight
13.2 kg
Shot
400 mm
Drive
Cordless
Battery
Number of batteries
without battery
Voltage
18 V
Features
Weight
13.2 kg
Shot
400 mm
Number of knives
1
Volume of waste basket
50 l
Basket Material
Plastic, Textile
Minimum Cutting Height
25 mm
Maximum Cutting Height
75 mm
Battery
Battery voltage
18 V
Number of accumulators for operation
1
Travel
Travel
Hand pushed
18 V