LC Power LC500H-12 V2.2 Office Series
4.7 41 ratings
PC Power Supply - ATX2.2, active PFC, 120mm fan
Code:  FV443 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Specifications
Performance
500 W
Format
ATX
Features and functions
Active PFC, Power switch, Thermal speed control
Number of PCI express 6-pin
1pc(s)
Number of serial ATA 15-pin
4pc(s)
Performance and format
Performance
500 W
Format
ATX
Equipment
Features and functions
Connectors
Number of PCI express 6-pin
1pc(s)
Number of serial ATA 15-pin
4pc(s)
Number of molex HDD 4-pin
2pc(s)
Number of molex FDD 4-pin
Cooling system
Fan size
120 mm
Dimensions
Width
150 mm (15 cm)
Height
85 mm (8.5 cm)
Depth
140 mm (14 cm)