Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Romantické eknihy

0

Nejprodávanější

1.
Padlý dědic Ihned ke čtení
Elektronická kniha ze série Royalové, autor Erin Watt, 464 stran
209,-

2.
Setkání s cizincem Ihned ke čtení
Elektronická kniha ze série Ravenelovi, autor Lisa Kleypas, 352 stran
199,-

3.
Víš, že mi chybíš? Ihned ke čtení
Elektronická kniha ze série DIMILY, autor Estelle Maskame, 312 stran
199,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry

Doporučujeme

Baronet
(134)
Domino
(15)
Jota
(34)

Ostatní značky

4mobile, s.r.o. (1)
ALBATROS (1)
Albatros Media Slovakia (19)
Alpress (50)
Argo (12)
Artis Omnis (4)
Bambook (2)
BB Art (1)
BB/art (15)
BETA - Dobrovský (1)
BizBooks (2)
Brána (2)
Budeč (1)
Carpe Diem (3)
CooBoo (20)
CPress (1)
Čas (1)
David Kaps (2)
Deus (1)
Druhé město (2)
Druska Books (1)
Edika (1)
Egmont (3)
Egmont ČR (2)
E-knihy hned (2)
E-knihy jedou (26)
E-knihy Santini (7)
En Face (3)
Eroika (7)
Fantom Print (5)
Fortuna Libri (16)
Fortuna Libri SK (10)
Fragment (9)
Freetim(e)publishing (5)
Grada (10)
HarperCollins (17)
Host (2)
Indeart (12)
Ing. Pavel Kohout (3)
JHuslík (3)
Jonathan Livingston (3)
KKnihy.cz (3)
LEDA spol. s r.o. (3)
Lukáš Vik (4)
Má kniha.cz (3)
Machart (1)
Marenčin PT (29)
Martin Koláček - E-knihy jedou (18)
Martin Koláček – E-knihy jedou (14)
MEA2000 o. z. (2)
Mediaplex (4)
Metafora, s.r.o. (10)
Mgr. Soňa Rebrová - BESTSELER (7)
Mgr. Tomáš Zahradníček - TZ-on (4)
Mladá fronta (37)
MOBA (77)
Motto (41)
Mystery Press (1)
Nakladatel Dušan Žárský - ŽÁR (1)
Nakladatelství ČAS (16)
Nakladatelství Galatea, s.r.o. (10)
Nakladatelství MaHa (1)
Naše vojsko (2)
Oftis (1)
Olympia (1)
Palmknihy (2)
Paseka (3)
Pavel Dobrovský - BETA s.r.o. (4)
Petra Nachtmanová (4)
Petrklíč (3)
Plus (3)
Pragoline (1)
Práh (5)
Prostor (1)
Radioservis, a.s. (6)
Richard - Lunter - KICOM (1)
Skleněný můstek s.r.o. (8)
Sofa Books (3)
Synergie Publishing SE (1)
Šuplík.cz (1)
Taťána Kubátová (23)
Tz-One (1)
Větrné mlýny s.r.o. (1)
VIKING (9)
Volvox Globator (3)
Vydavatelství VRAM (1)
Vyšehrad (1)
XYZ (46)
Autor
Táňa Kubátová (22)
Hana Marie Körnerová (16)
Barbara Cartland (14)
Jana Javorská (14)
Sabrina Jeffries (12)
Christina Laurenová (11)

Laurenová Christina

Christina Lauren je umělecký pseudonym, za kterým se skrývá dvojice autorek – Christina Hobbs a Lauren Billings. Obě spisovatelky spolu napsaly několik světových bestsellerů a jejich knihy byly přeloženy již do 24 jazyků.

Nejznámější knihou se stal mimořádně poutavý milostný román Božský bastard (2013). Jedná se o vzrušující a silně provokativní příběh plný napětí, erotiky a vášnivé romantiky. Hrdinkou je chytrá studentka obchodní administrativy, která se střetne se svým perfekcionistickým a bezohledným šéfem.

Podobnou dávku erotiky, romance a lehkého humoru přináší i druhá kniha s názvem Božský cizinec (2014). Zde je vylíčen vztah schopné finanční ředitelky a svůdného cizince.

Poté, co se čtenářky seznámily s Božským bastardem i božským cizincem, autorské duo Christina Lauren vydává třetí román, který nese název Božský hráč (2014). Všechny tři knihy vynikají napínavým vyprávěním, erotickým nábojem, humornými situacemi i chytrými zápletkami.

Alena Jakoubková (10)
Sylvain Reynard (10)
Alice Claytonová (8)

Alice Clayton

(* USA)

Alice Clayton je populární americkou autorkou milostných románů pro ženy. Její příběhy jsou plné humoru, sexappealu a vzrušení. Za román s názvem Nabíječ získala ocenění Goodreads Awards 2013 za 2. místo v kategorii Nejvtipnější kniha roku.

Debutovala v roce 2010 románem Kdopak je ta zrzka? (česky 2013). Předtím se věnovala práci v kosmetickém průmyslu, kde působila jako kosmetička, maskérka a školitelka. Spisovatelské kariéře dala šanci až ve svých třiatřiceti letech. Na svou prvotinu pak navázala čtenářsky úspěšným pokračováním – Zrzka se odhaluje (česky 2014).

Od roku 2014 vychází v Čechách další milostná série, v níž je vylíčen divoký vztah roštěnky Caroline a nabíječe Simona. První díl s příznačným názvem Nabíječ (česky 2014) je doslova ,,plný humoru a kuchyňského řádění“. Téhož roku se na pulty českých knihkupectví dostal druhý díl, který nese název Roštěnka. V něm se čtenářky dozví, jak se vztah obou hlavních hrdinů vyvíjí a jaké nesnáze se jim postaví do cesty.

Sylvia Day (8)

Sylvia Day

(* 11. 3. 1973, Los Angeles, USA)

Sylvia Day, celým jménem Sylvia June Day, je japonsko-americkou autorkou milostných románů pro ženy. V současnosti se stala nejprodávanější spisovatelkou ve dvaceti sedmi zemích světa a získala také několik prestižních ocenění, jako jsou například ceny Romantic Times Magazine Reviewers či National Readers' Choice Award. Její knihy byly přeloženy již do 41 jazyků.

V roce 2013 se na pultech českých knihkupectví objevil světový bestseller, historický román Sedm let hříchu (v originále 2011), který vypráví poutavý příběh nabitý nespoutanou vášní, emocemi a erotikou. Velkého úspěchu se rovněž dočkal strhující erotický román Pýcha a rozkoš (2011, česky 2014), dále vyšel soubor tří romantických povídek z prostředí předviktoriánské Anglie, který nese název Nemravné známosti (česky 2014). Své čtenářky poté nalákala na magickou fantasy sbírku tří próz Očarovaná (česky 2014) i na erotickou trilogii románů Crossfire.

Amanda Quick (7)
Emma Marsová (7)
Kathryn Taylor (7)
Lisa Kleypas (7)


(* 1964, Texas, USA)


Lisa Kleypas je americká spisovatelka a oblíbená autorka milostných románů. Svou první novelu Where Passion Leads (1987) napsala již ve svých 21 letech. Píše bestselery a na kontě má milióny prodaných výtisků po celém světě. Její knihy jsou překládány do 14 jazyků.

Do povědomí čtenářek se dostala díky historickým romancím Půlnoční romance (Mine Till Midnight, 2007). Poté přešla i k aktuální tématice. Čerpá z děl klasické literatury, historických knih i z osobních zkušeností. Prohlásila, že píše romány, které sama ráda čte. Věnuje se romantickým vztahům a zasazuje je do zajímavého prostředí.

Často píše milostné série, které spojují hlavní hrdinové i smyslné zápletky s nádechem jemné erotiky. Hlavními hrdiny se často stávají bohatí a neodolatelní muži, kteří svádějí mladé dívky, jež se rády nechají strhnout z životního stereotypu, aby prožily bouřlivý románek plný dobrodružství.

Nora Robertsová (7)
Anna Březinová (6)
Elle Kennedy (6)
Erin Watt (6)
Jo Beverley (6)
Jodi Ellen Malpasová (6)
Jude Deveraux (6)
Petra Nachtmanová (6)
Stephanie Laurensová (6)
Agnes Martin-Lugand (5)
Alexandra Potter (5)
E L James (5)

E L James

(* 7. 3. 1963, Londýn)

Erika Mitchell Leonardová, známá pod uměleckým pseudonymem E. L. James, je britskou televizní producentkou, scenáristkou, autorkou trilogie světových bestsellerů Padesát odstínů šedi (2011, česky 2012), Padesát odstínů temnoty (2012, česky 2013) a Padesát odstínů svobody (2012, česky 2013).

Jako spisovatelka debutovala v roce 2011. První díl ságy erotických románů pro ženy nejprve vyšel jako e-kniha. Na internetových portálech ohromil přes milion čtenářů a získal jednu z předních pozic na žebříčku nejprodávanějších knih v USA listu The New York Times.

Celá série vyniká velmi čtivým stylem, velkou otevřeností a erotickými zápletkami. Specifickým pohledem na ženskou sexuální fantazii vzbuzuje patřičnou kontroverzi. Hlavním hrdinou je mladý podnikatel Christian, který je nejen velmi šarmantní a přitažlivý, ale také tajemný. Zalíbení a určitou posedlost v něm nalezne dvaadvacetiletá studentka literatury, jež je pro jeho lásku schopna podstoupit úplně cokoliv.

Námět se stal inspirací také pro filmové zpracování. Stejnojmenný snímek režiséra Sama Taylora-Johnsona se v kinech objeví v únoru 2015. 

Jane Austenová (5)
Lindsey Kelková (5)
Nora Roberts (5)

Nora Roberts

(* 10. října 1950, Maryland, USA)

Eleanor Marie Robertson, známá také pod pseudonymy Nora Roberts, J. D. Robb, Jill March či Sara Hardesty, je americkou autorkou detektivních románů a milostných příběhových próz pro ženy. Její knihy se staly světovými bestsellery, získaly mnoho významných ocenění (např. ceny Rita) a mnohé se dočkaly se i filmového zpracování.

Než se Eleanor stala známou spisovatelkou, musela si projít těžkými kariérními začátky. Začala psát v roce 1979, ovšem její rukopisy byly zprvu odmítané a nedoceněné. Debutovala tedy až v roce 1981 románem s názvem Irský plnokrevník.

V současnosti je velmi plodnou autorkou. V českém překladu vyšly pod uměleckým pseudonymem Nora Roberts tituly určené převážně ženským čtenářkám, jako jsou například romány – Spojeni osudem (2008), Sedmé znamení (2012), Zahráváš si s ohněm (2012), Nebezpečné útočiště (2012), Pohanský kámen (2013), Krajina světla (2013), Rudý šál (2014) či Dům na útesu (2014) a mnohé další.

Stephenie Meyerová (5)
Suzanne Enoch (5)
Adele Parks (4)
Barbara Woodová (4)
Blanka Svobodová (4)
Catherine Doyle (4)
Elizabeth Gaskellová (4)
Emma Chaseová (4)
Fiona Valpy (4)
Jaroslava Černá (4)
Kristy Brombergová (4)
Kylie Scott (4)
Magda Vilvento (4)
Nika Peas (4)
Petra Karasová (4)
Rozálie Děčínská (4)
Sylvia Dayová (4)
Adele Ralish (3)
Anna Auterská (3)
Ashley Carrington (3)
Barbara Hannay (3)
Barbara Nesvadbová (3)
Cara Bach (3)
Cecelia Ahernová (3)
Cecelia Ahernová

(* 30. září 1981, Dublin, Irsko)

Cecelia Ahernová je irská autorka románů a povídek a televizní producentka. Vlastní diplom z oboru žurnalistika a mediální komunikace. Již ve 14 letech začala psát svůj první román PS: Miluju tě, který dokončila o 7 roků později. Kniha se po vydání ihned stala mezinárodním bestsellerem. Prodrala se na čelní příčky žebříčků nejprodávanějších knih, a to nejen v Británii, ale i v dalších zemích včetně Spojených států.

V knize se odehrává příběh šťastného manželského páru, Holly a Gerryho, který končí jeho smrtí na rakovinu. Holly však po smrti začnou přichází Gerryho dopisy s nečekanými úkoly. Ty Holly pomůžou najít nový, dokonce ještě pestřejší život.

Druhý román, Kde končí duha, zaznamenal rovněž velký úspěch a jen potvrdil talent této dcery bývalého irského premiéra. Kdybys mě teď viděla nás vtáhne do příběhu neviditelného Ivana, který miluje Elizabeth. Neméně chytlavé zápletky mají romány Až se tě život zeptá..., Sto jmen či S láskou, Rosie, který se dočkal i úspěšné filmové adaptace. Cecelia Ahernová je autorkou také děl Cesta ze ztracena a Díky za vzpomínky.

Cecelia Ahernová žije v Dublinu a kromě románů píše i povídky. Jejich výtěžek pravidelně posílá na charitativní účely.

Estelle Maskame (3)
Eva Urbaníková (3)
Georgina Guthrie (3)
J. Kenner (3)
Jamie McGuireová (3)
Jane Banksová (3)
Jenny Hanová (3)
Jitka Volfová (3)
Kendall Ryanová (3)
Kiera Cassová (3)
Lenka Macháčková (3)
Lucie Auzká (3)
Mandy Baggot (3)
Markéta Harasimová (3)
Martina Wolfová (3)
Mia Sheridan (3)
Monika Knápková (3)
Radka Třeštíková (3)
Raine Miller (3)

Raine Miller je americká spisovatelka erotických romantických příběhů. Je vdaná a má dva syny. Na poloviční úvazek pracuje jako učitelka a ve zbývajícím čase se věnuje literární činnosti. Svět literatury ji učaroval poté, co si ve 13 letech přečetla první knihu od Barbary Cartlandové. A knihy Raine Miller jsou natolik pikantní, že se nyní Cartlandová jistě obrací v hrobě. O tom se přesvědčíte také, až poznáte přitažlivého, snědého, sexy hrdinu.

Román Dokonalá vášeň čtenáře zavede do vztahu Dariuse Rourkea a tajemné Marianne, která touží být ovládána. Darius je ochoten udělat cokoli, aby se stal tím, kdo naplní její potřeby. Jenomže na povrch vyplouvají tajemnství, kterým musí oba čelit...

V knize K nezaplacení se dozvíme, zda hlavní hrdina, který má titul lord a drží zlatou olympijskou medaili v lukostřelbě, nakonec získá srdce zelenooké krásky. Úspěšná Erotická Aféra Blackstone obsahuje čtveřici e-knih Nahá, Všechno nebo nic, Oči dokořán a Vzácná a drahocenná. Spin-off k tomuto cyklu představuje román Třešinka.

S.H. Kolee (3)
Saša Nový (3)
Sophie Kinsella (3)
Tess Stimson (3)
Tracy Bloomová (3)
Jana Graterová (3)
Nancy Holder (3)
Salma Blanco (3)
Abby Clementsová (2)
Alexander Stainforth (2)
Alice Munroová (2)

Alice Munroová

(* 10. července 1931, Kanada)

Alice Munroová, celým jménem Alice Ann Munro, je populární kanadská autorka povídek. Za svou tvorbu získala v roce 2013 Nobelovu cenu za literaturu jako mistryně současné povídky. Obdržela také několik velmi prestižních ocenění, jako je například kanadská literární cena Governor General's Award či americká Man Bookerovu cena pro zahraniční autory.

Ve svých prózách se často věnuje sociální tematice a jednotlivé zápletky se obvykle odehrávají ve venkovském prostředí. Hlavními hrdinkami se stávají inteligentní emancipované ženy, které čeká velmi těžký životní osud. Podobně je tomu i v knize Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel (česky 2009), v níž autorka pozoruhodně zachycuje příběhy hrdinek, aniž by sklouzla k přílišnému sentimentu.

Osm nových povídek pak představila ve sbírce Útěk (česky 2011). Českého překladu se dále dočkaly knihy Příliš mnoho štěstí (2013), Drahý život (2014) a Láska dobré ženy (duben 2015).

Alissa Johnson (2)
Amo Jones (2)
Andy Jones (2)
Barbara Taylor Bradford (2)
Blanka Hošková (2)
Carey Heywood (2)
Claire Contreras (2)
Elizabeth Lowell (2)
Emma Hart (2)
Franziska Stalmann (2)
Grace Burrowes (2)
Graeme Simsion (2)
Halina Pawlowská (2)
Halina Pawlowská

(* 21. března 1955, Praha)

Halina Pawlowská je česká spisovatelka, publicistka, moderátorka, scenáristka a také vydavatelka. Má dvě děti, vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. V roce 1988 začala pracovat v redakci zábavy v Československé televizi, později se věnovala novinám a publicistice.

Veřejností je známa mimo jiné jako moderátorka televizních pořadů z 90. let Zanzibar a V žitě (později Žito). Celkem 7 let vedla společenský týdeník Story a poté založila vlastní časopis Šťastný Jim. Napsala též několik filmových scénářů, které byly posléze zfilmovány (Vrať se do hrobu!, Díky za každé nové ráno – v obou zmíněných filmech se objevila v malých rolích).

V roce 1994 obdržela Českého lva právě za scénář k filmu Díky za každé nové ráno a poté dvakrát po sobě získala televizní ocenění TýTý Pořad roku za Banánové rybičky vysílané Českou televizí. Populární pořad o tom, jak přežít různé životní situace, si můžete vychutnat i v knižním vydání (Banánové rybičky, Banánové chybičky - pokračování).

Od Haliny Pawlowské si můžete přečíst například knihy Díky za každé nové ráno (1994), Ať zešílí láskou (1995), Jak být šťastný (1996), Hroši nepláčou (1996), Záhada žlutých žabek (2005). Z novější tvorby pak Velká žena z východu (2011), Strašná nádhera (2012).

Hana Whitton (2)
Helen Fieldingová (2)
Huntley Fitzpatricková (2)
Irena Obermannová (2)
Iva Krocová (2)
Ivanka Devátá (2)
James Patterson (2)
Jana Benková (2)
Jennifer L. Armentrout (2)
Josef Pepson Snětivý (2)
Juliet Ashton (2)
Kelly Oram (2)
Kelly Stevens (2)
Laura Walden (2)
Lauren Jamesová (2)
Leandra Sold (2)
Louise Bagshawe (2)
Lucia Sasková (2)
Lucy Diamond (2)
M.T. Majar (2)
Nataly Castle (2)
Nathalie Royová (2)
Petra Zhřívalová (2)
R. K. Lilley (2)
R. L. Mathewsonová (2)
Radka Bryšová (2)
Rachel Harrisová (2)
Rachel Harriss (2)
Romana Szalaiová (2)
Rosella Calabro (2)
Samantha Towle (2)
Samantha Vérantová (2)
Sexy Lucca (2)
Sophie Bardot (2)
Šárka Zmátlíková (2)
Taylor Jenkins Reidová (2)
Tereza Čierníková (2)
Virginia C. Andrewsová (2)
Zuzana Bilavská (2)
(J. Lynn) (2)
Ana M (2)
Claudia Fink (2)
Deborah McKinlayová (2)
Elizabeth Haran (2)
Jan Kostrhun (2)
Jana Maternová (2)
Jiří Kratochvil (2)
Katie Cotugno (2)
L.M. Adeline (2)
Ľubomír Piro (2)
Martina Monošová (2)
Meg Cabotová (2)
Melissa Cameron (2)
Sophie Ranaldová (2)
Tamara McKinley (2)
Fiona McIntosh (2)
Saša Sandras (2)
Nicolas Barreau (2)
Mariana Dax (2)
Annie Robertson (2)
A.G. Howardová (1)
Abbi Waxman (1)
Alessandra Torre (1)
Alice Hoffmanová (1)
Amanda Hampson (1)
Amanda Staufferová (1)
Andrea Andrásová (1)
Aneta Špičáková (1)
Anna Bellová (1)
Anna Benešová (1)
Anna Gavalda (1)
Anna Hebr (1)
Anthea T. Shuterland (1)
Antoine Laurain (1)
Arnošt Valeš (1)
Astrid Pfister (1)
Audrey Mageeová (1)
B.T. Bradford (1)
Betty MacDonaldová (1)
Blanka Boháčová (1)
Blanka Jehlíková (1)
Brandy Purdy (1)
Caroline Robertsová (1)
Caroline Vermalle (1)
Cassandra O'Learyová (1)
Catherine Riderová (1)
Ciara Buchner (1)
Connie Willis (1)
Cora Carmacková (1)
Curtis Sittenfeldová (1)
D. A. F. markýz de Sade (1)
Daniel Wallace (1)
Daniela Sandow (1)
Danka Šárková (1)
Danny Wallace (1)
David Levithan (1)
David Nicholls (1)
Denis Theriault (1)
Denisa Kancírová (1)
Dominika Svobodová (1)
Elena Ferrante (1)
Elizabeth Fremantleová (1)
Elizabeth J.V. (1)
Elizabeth Kachips (1)
Elizabeth Maxwell (1)
Emily Bronteová (1)
Emma Temple (1)
Erik Dominik Novák (1)
Erika Jarkovská (1)
Ester Anaswah (1)
Eva Pospíšilová (1)
Evie Hunterová (1)
Gaelen Foley (1)
Greenová (1)
Helen Pollardová (1)
Helena Mniszkówna (1)
Hermann Hesse (1)
Charles Martin (1)
Charlie Lovett (1)
Charlotte Brontëová (1)
Chloe Espositová (1)
Inka Loreen Minden (1)
Inna Rottová (1)
Irena Fuchsová (1)
Isabelle Autissierová (1)
Iva Hercíková (1)
Iva Pekárková (1)
Iva Tajovská (1)
Ivan Krejčí (1)
Ivana Havranová (1)
Iveta Kissová (1)
J. L. Rosen (1)
J. R. Ward (1)
J.R. Ward (1)
Jacinda Maple (1)
Jaden Tanner (1)
Jamie McGuire (1)
Jan Otčenášek (1)
Jana Krátká (1)
Jana Moravcová (1)
Jana Pronská (1)
Jana Žujová (1)
Jarmila Pospíšilová (1)
Jaromíra Slezáková (1)
Jaroslav Bálek (1)
Jasmine Eden (1)
Jeanne Saferová (1)
Jenifer Ambers (1)
Jenna Evans Welchová (1)
Jennifer L. Armentrout / Lynn J. (1)
Jennifer Weinerová (1)
Jenny Colganová (1)
Jenny Stallard (1)
Jimmy Rice (1)
Jiří Glet (1)
Jiří London Votruba (1)
Jitka Mrkosová (1)
Jitka Smitalová (1)
Jo Watsonová (1)
Jodi Picoultová (1)
Josef Beran (1)
Josef Bolf (1)
Josef Lada (1)
Joshua Becker (1)
July Cullenová (1)
Juraj Červenák (1)

Juraj Červenák

(* 16. června 1974, Žiar nad Hronom, Československo)

Juraj Červenák, známý také pod pseudonymem Thorleif Larssen, je slovenský spisovatel a publicista. Proslavil se rovněž jako autor knižních fantasy sérií a získal mnoho ocenění, například Cenu Istron, Cenu Fantázie a Ceny Akademie sci-fi, fantasy a hororu.

V roce 1994 vydal první díl ságy o Conanovi, poté napsal několik fantasy cyklů, jako je Černokněžník (například knihy Krvavý oheň a Vládca vlkov), Bohatýr, Bivoj (např. tituly Bivoj běsobijceBivoj válečník) a Dobrodružství kapitána Báthoryho (např. Strážcové Varadínu či Ďáblova pevnost).

Napsal také několik samostatných románů. Jedním z nich je i hrdinské fantasy Sekera z bronzu, rouno ze zlata, v němž se hlavním hrdinou stává trójský princ Podarkés z doby bronzové a zlaté. V roce 2010 vyšla další kniha, sbírka povídek a novel, Kámen a krev, která je plná historicko-dobrodružných příběhů čerpajících ze slovanských mýtů a středoevropské historie. Třetí samostatnou knihou je fantasy western Chřestýš Callahan, jenž zavádí čtenáře do arizonského pohraničí – ráje banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů.

Karen McQuestion (1)
Kari Hesthamarová (1)
Karin Krausová (1)
Karine Lambert (1)
Katarína Gillerová (1)
Kate Eberlenová (1)
Kateřina Chyle (1)
Kateřina Veselá (1)
Katie Khanová (1)
Katie Marshová (1)
Katie Shamaya (1)
Kent Haruf (1)
Keri Arthur (1)
Kim Greenová (1)
Kimberly (1)
Klára Mandausová (1)
Kristin Colli (1)
Kyra Davis (1)
L.J. Smith (1)
Laura Madeleine (1)
Laurensová Stephanie (1)
Leah Raeder (1)
Lenka Požárová (1)
Lesley Pearse (1)
Leylah Attar (1)
Libuše Konopová (1)
Lindsey Davisová (1)
Lisa Daily (1)
Liz Fenwick (1)
Louis de Bernieres (1)
Louise Allenová (1)
Lucie Fišarová (1)
Lucy Dawson (1)
Luisa Bureschová (1)
Maeve Haran (1)
Maren Lessing (1)
Marina Anderson (1)
Marja Holecyová (1)
Mark Helprin (1)
Martin Čáp (1)
Meredith Appleyard (1)
Michaela Galambošová (1)
Michaela Klevisová (1)
Miloslava Rýznarová (1)
Miloš Urban (1)

Miloš Urban

(* 4. října 1967, Sokolov)

Miloš Urban je přední český spisovatel, redaktor a překladatel. Napsal několik úspěšných románů, novel a povídek, které byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Je známý také jako autor divadelních her.

Po studiích na Filosofické fakultě UK v Praze se věnoval práci redaktora v nakladatelství Mladá fronta a od roku 2001 byl zaměstnán jako šéfredaktor v nakladatelství Argo. V jeho prózách se odráží prvky anglického literárního stylu, sám studoval angličtinu a několik let pobýval ve Spojeném království.

V roce 2001 získal za ,,zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu roku v kategorii próza. Na předchozí literární úspěch pak navázal o rok později politickou publikací Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán. Prestižní ocenění Magnesia Litera se odnesl také za knihu Stín katedrály (2005). Téhož roku vyšlo volné pokračování románu Stín katedrály s názvem Santiniho jazyk, v němž autor pátrá po tajemství univerzální věty. V roce 2006 pak přichází na pulty knihkupectví titul Pole a palisáda, který přináší novou, ryze autorskou verzi pověsti o Libuši a Přemyslovi.

Do Prahy před koncem 19. století přivede čtenáře román Lord Mord (2008), v němž je sledován osud lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca. Tato kniha se umístila na 3. místě v kategorii Krásná literatura soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2008.

Román Boletus Arcanus (2011) vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. V roce 2012 vyšel román z doby konce Rakouska-Uherska s názvem Praga Piccola (2012) a jednou z posledních knih Miloše Urbana je i noir příběh Přišla z moře (2014), jenž je koncipován jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům.

Mirka Manáková (1)
Miroslav Kraft (1)
Moira Fowley-Doyleová (1)
Monika Peetzová (1)
Monika Petráková (1)
Natália Liu (1)
Nicola Yoon (1)
Nina George (1)
Nina Stibbeová (1)
Oldřiška Ciprová (1)
Ondřej Štindl (1)
Otilie K. Grezlová (1)
Patrick Zandl (1)
Pavel Maurer (1)
Pavla Jakobsson (1)
Penelope Ward (1)
Peter Mayle (1)
Petra Stehlíková (1)
Renata Gavenčiaková (1)
Richard Skolek (1)
Richard Svoboda (1)
Robert Jordan (1)
Robin Constantinová (1)
Rosie Blakeová (1)
Ružena Scherhauferová (1)
Sabine Stephanová (1)
Sabrina Jefferies (1)
Sára F. Rezková (1)
Sarah Haywood (1)
Sarah Jio (1)
Shana Galen (1)
Simona Ahrnstedtová (1)
Simona Paulínyová (1)
Slávka Poberová (1)
Sophie Bérard (1)
Stefanie Geryk (1)
Stella Marcus (1)
Susan Wiggsová (1)
Tamara Krejčí (1)
Tara Sivec (1)
Tasmina Perry (1)
Tatiana Čuperková-Brezinská (1)
Théophile Gautier (1)
Tilly Bagshawe (1)
Tina Scandi (1)
Tomáš Beník (1)
Tracy Brogan (1)
Trisha Ashley (1)
Valerie Freiová (1)
Van Meterová (1)
Věra A. Jorová (1)
Victoria Connellyová (1)
Viktorie Besó (1)
Viktorie Veselá (1)
Vilém Mrštík (1)
Virginia Woolf (1)
Vladimír Neff (1)
Weina Dai Randel (1)
Whitney G. (1)
Winter Renshawová (1)
Zdeněk Hanka (1)
Zdenek Merta (1)
Zdeněk Svěrák (1)


(* 28. března 1936, Praha)


Zdeněk Svěrák je přední český dramatik, scénárista, herec a autor písňových textů. Napsal také několik knížek pro děti a humorných povídek pro dospělé.

Po studiích na Vysoké škole pedagogické se věnoval práci v Československém rozhlase, kde vznikla postava Járy Cimrmana a kde také poprvé potkal Jaroslava Uhlíře, se kterým dodnes spolupracuje.

V roce 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pro které Svěrák napsal první hru s názvem Akt, a poté vytvořil autorskou dvojici s Ladislavem Smoljakem. Kromě her, sepsali také několik filmových scénářů, například pro filmy Vrchní, prchni!, Tři veteráni a jiné. V některých filmových snímcích se také objevovali jako herci.

V 80. letech Svěrák spolupracoval s režisérem Vítem Olmerem. Na začátku 90. let pak vytvářel scénáře pro svého syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikly tak velmi známé a populární snímky jako Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné láhve či slavný film Kolja, který kromě dalších ocenění získal Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film roku 1996.

Vedle scénářů je autorem textů mnoha oblíbených a proslulých písní, v nichž také zpívá. Oceňovaná je i jeho tvorba pro děti a mládež. Napsal několik pohádek a podílel se na vzniku večerníčku Radovany a radovánky. Pro dospělé sepsal několik knih drobné prózy s názvy Povídky (2009), Nové povídky (2012) a Po strništi bos (2014), které jsou plné jemného a inteligentního humoru.

Zoe Heldová (1)
Zoe Sugg (1)
Zuzana Beranová (1)
Bianca-Maria (1)
Starcante (1)
Cristina Caboni (1)
Adam Georgiev (1)
Alessandro Manzoni (1)
Alexandra Hrouzková (1)
Alice Osemanová (1)
Allison Pataki (1)
Beatrix Mannel (1)
Blackmore (1)
Catherine Austenová Hubbacková (1)
Catherine McKenzieová (1)
Dana Hlavatá (1)
David Herbert Lawrence (1)
Dmitrij Voščinin (1)
Dominika Dinušová (1)
Dominika Würll (1)
Eliška Hřebenářová (1)
Emma Chaseová (1)
Erika Hornáková (1)
Erin McCahanová (1)
Ester Anas Bukvajová (1)
Eva Krátká (1)
Eva Martinovičová (1)
Eva Michorová (1)
Eva Talpová (1)
Evelin Červienková (1)
Evžen Vítkovský (1)
Felix Krumlowský (1)
Gabrielle Bernátová (1)
Gideon Nancy (1)
Hana Leger (1)
Helena Němcová (1)
Helena Žižková (1)
Inga Lindström (1)
Ivana Klein (1)
Jack Canfield (1)
Jan Ellisonová (1)
Jana Hrubešová (1)
Jana Klimečková (1)
Jindřich Malšínský (1)
Josef Kopta (1)
Josef Plachetka (1)
Karin Kušová (1)
Kateřina Procházková (1)
Kateřina Richterová (1)
Katja von Seeberg (1)
Kristína Falťanová (1)
Lucia Braunová (1)
Magdaléna Pirožeková (1)
Marian Keyesová (1)
Mariana Daxner (1)
Melissa Pimentelová (1)
Menna Van Praag (1)
Michael Lorenc (1)
Michaela Ella Hajduková (1)
Miloš Gašparec (1)
Miroslav Gomola (1)
Miroslav Stoniš (1)
Molloy A. J. (1)
Monika Pálušová (1)
Monika Richterová (1)
Nancy Friday (1)
Nicki Reed (1)
Nina Gregor (1)
Olina Táborská (1)
Ondřej Cupal (1)
Peter Adamecký (1)
Petra Kůtová (1)
Petra Lázničková (1)
Renate Hausbrunner (1)
Richard Crha (1)
Romana Niklová (1)
Sabine Stephan (1)
Silvia Antalíková (1)
Stefan Zweig (1)
Susan Jane Gilmanová (1)
Šarlota Santini (1)
Victoria Van Tiemová (1)
Viktória Darsane (1)
Vojtěch Fabián (1)
Vratislav Mlčoch (1)
Zuzana Markovičová (1)
Veronika Málková (1)
Emma Beckerová (1)
Sasha Grey (1)
Tiffanie DeBartolo (1)
Jennifer L. / Lynn J. Armentrout (1)
Ivan Černý (1)
Emma McLaughlin (1)
Nicola Kraus (1)
Markéta Tkadlecová (1)
Klára Bártová (1)
Katherine Luka (1)
Zdík Dušek (1)
Clara Bensen (1)
Michail Šiškin (1)
Maggie Ritchieová (1)
Marie A. Gregorová (1)
Adriana Jirkovská (1)
Ivan Kašpárek (1)
Teresa Mummertová (1)
Angie Oravcová (1)
autoriek kolektív (1)
Jennifer Robsonová (1)
Laura Laneová (1)
Angela Sperová (1)
Martina Frühaufová (1)
Daniel Weber (1)
Kamil Vondrášek (1)
Mark Lamprell (1)
Zdeněk Grmolec (1)
Jindřiška Dubová (1)
Jaroslava Jakoubková (1)
Zuzana Petráčková (1)
Charlotte Betts (1)
Jess Rothenbergová (1)
Lynn Crosbie (1)
Christina Courtenay (1)
Martin Charles (1)
Mirja Hein (1)
Milan Kališ (1)
Carmen Domingo (1)
Jilian Cantorová (1)
Joanna Bolouri (1)
Jazyk
anglicky (1)
česky (808)
česky, německy (1)
česky, slovensky (1)
rusky (1)
slovensky (79)
česky (1)
Počet stran
0 stran
1 932 stran

Rok vydání
129
2018

Série
Šlechtické romance (8)
Božský bastard (6)
Zapletený (5)
Crossfire (5)
Royalové (5)
Crossfire (sk) (4)
Nabíječ (4)
Odstíny vášně (4)
Driven (4)
Hotel v Paříži (4)
Wild Seasons (4)
Stage dive (4)
Cynsterovská sága (4)
Kráska a zvíře (3)
Smlouva s... (3)
Wait for You (3)
Znamení lásky (3)
Sever a Jih (3)
Barvy lásky (3)
Zrzka (3)
Love By Design (3)
Florentská trilogie (3)
This Man (3)
Off-Campus (3)
Trilogie Hotel (SK) (3)
Stmívání (3)
Hříšní ctitelé (3)
Nemravné nevěsty (3)
Boys (2)
Nevěsty z Nantucketu (2)
Samety (2)
Srdce (2)
Stark International Trilogy (2)
V oblacích (2)
Vévodovi muži (2)
Viola a Delfínek (2)
Magda Vilvento (2)
Mladší sestra (2)
Výtečníci z Halstead Hall (2)
Padesát stínů (2)
Tetralogie bratří Maclachlanů (2)
Tajnosti (2)
Neighbor from Hell (2)
Hříšné odstíny vášně (2)
Bridget Jones (2)
První konec (2)
Jedna noc (2)
Kočár do neznáma (2)
Všem klukům, které jsem milovala (2)
Pán hor (2)
Don Tillman (1)
Duke's men (1)
Duke's men (Vévodovi muži) (1)
Friday Harbor (1)
Frigid (1)
Jesika (1)
Katastrofa (1)
Maddox (1)
Madison a Logan (1)
Mé sladké šestnácté století (1)
Mighry Storm (1)
Mighty Storm (1)
Milenci a dámy (1)
Odkaz rodu Rothvale (1)
On (1)
Ostrov Rainshadow (1)
Pražská svatba (1)
Příběhy ze Sydney (1)
The Game 3 (1)
Wicked (1)
Žádný sex, je úterý (1)
Mallorenovi (1)
Aféra Blackstone (1)
Kolo času (1)
Strážkyně Riley Jenson (1)
Klub Inferno (1)
The Game (1)
Pikantní život Charlotte Lavigneové (1)
Padesát odstínů (1)
Příběhy na lehátko (1)
Selekce (1)
Selekce (1)
Ostrov Lewis (1)
Šťastní lidé (1)
Ravenelovi (1)
Destination Love (1)
Flavia Albia (1)
Nepřátelé a milenci (1)
DIMILY (1)
Bílý Jasmín (1)
Elitní klub králů (1)
Láska po francouzsku (1)
Krev za krev (1)
Typ
E-kniha (5)
Zobrazit položky
Padlý dědic
Elektronická kniha ze série Royalové, autor Erin Watt, 464 stran

Tento týden zakoupilo 29 zákazníků
209,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK27675
Grey
Elektronická kniha - Kultovní erotická sága Padesát odstínu šedi pokračuje! Známý milostný příběh tentokrát z pohledu neodolatelného Christiana Greye - autor E L James, 560 stran

249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK15990
Prokletý princ
Elektronická kniha ze série Royalové - pokud chce Reed Royal získat svou princeznu zpět, musí dokázat, že jí za to stojí - autor Erin Watt, 320 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22214
Víš, že tě potřebuju?
Elektronická kniha ze série DIMILY, autor Estelle Maskame, 320 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25578
Geniální přítelkyně 3 - Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou
Elektronická kniha - Po zlatých šedesátých letech přišla jako drsné procitnutí ze snu „olověná“ léta sedmdesátá, kdy se v Itálii přihlásí o slovo pravicový i levicový extremismus. - autor Elena Ferrante, 385 stran

214,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22294
Turbulence
Elektronická kniha - Bouřlivá láska plná vzestupů, pádů a otoček. Zkrátka Turbulence. - autor Whitney G., 440 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22777
Jedna noc 3: Odhalená
Elektronická kniha ze série Jedna noc, autor Jodi Ellen Malpasová, 456 stran

219,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26085
Skóre
Elektronická kniha - třetí kniha skvěle hodnocené romantické série Off-Campus - autor Elle Kennedy, 408 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20994
Hodnej kluk
Elektronická kniha ze série WAGs, autor Elle Kennedy, 320 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25668
Papírová princezna
Elektronická kniha Od striptýzových klubů a zastávek kamiónů až po zámky a přípravné školy na jižním pobřeží se jedna dívka snaží zůstat věrná sama sobě - autor Erin Watt, 336 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21643
Návrh
Elektronická kniha - Lehce erotický román, u kterého si oddechnete - autor Elle Kennedy, 424 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18143
Hora mezi námi
Elektronická kniha - Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku? - autor Charles Martin, 328 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22943
Stalo se včera v noci
Elektronická kniha - Příběh jedné nevěry, vítězství lásky a jednoho opravdového přátelství - autor Adele Parks, 504 stran

Stalo se včera v noci - Adele Parks
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13284
Tady a teď
Elektronická kniha - autor Adele Parks, 472 stran

Tady a teď - Adele Parks
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12601
Heřmánkové údolí
Elektronická kniha - autor Hana Marie Körnerová, 256 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12880
Cinder & Ella
Elektronická kniha - Co když se z vašeho internetového kamaráda vyklube miláček Hollywoodu? Emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce. - ze série Cinder & Ella, autor Kelly Oram, 376 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25963
Fifty Shades Darker - Padesát odstínů temnoty
Elektronická kniha - Druhý díl erotického románu o temných touhách v každém z nás…- autor E L James, 656 stran

249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11676
Jezero snů
Elektronická kniha - Romantický příběh. Láska není jen pro pošetilce - autor Lisa Kleypas, 376 stran

Jezero snů - Lisa Kleypas
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13341
Cinder a Ella - Šťastně až navěky
Elektronická kniha - Konec jednoho příběhu často znamená začátek jiného… - ze série Cinder & Ella, autor Kelly Oram, 376 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26575
Bábovky
Elektronická kniha - Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Nejprodávanější kniha roku - autor Radka Třeštíková, 328 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18702
Stříbrná labuť - Elitní klub králů
Elektronická kniha ze série Elitní klub králů, autor Amo Jones, 288 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26036
Hotel rozkoší
Elektronická kniha - Prožijte neobyčejný víkend v Hotelu rozkoší - autor Marina Anderson, 288 stran

Hotel rozkoší - Marina Anderson
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16914
Zkrocení rebela
Elektronická kniha ze série Nemravné nevěsty, autor Suzanne Enoch, 328 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25889
Nevěsty bez ženichů
Elektronická kniha - autor Adele Parks - román pro ženy z 20. let - 536 stran

Nevěsty bez ženichů - Elektronická kniha - Adele Parks - román pro ženy z 20. let - 536 stran
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16777

Romantické eknihy

Akce týdne Akční nabídka elektronických knih. Nejlepší eknihy všech žánrů v akci za jedinečnou cenu. Vybere si každý.
Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...
Prohlédněte si náš výběr poutavých knížních novinek. Ať už čtete pravidelně, nebo jen příležitostně, tyto...
e-knihyKampaň Kniha ti sluší přináší 15% slevu na e-knihy Program Kniha ti sluší se každoročně věnuje podpoře české literární produkce. Jestliže je četba i vaší...
Velký knižní čtvrtek se na jaře 2018 odehraje 15. března. Na pulty přijdou nové literární skvosty...
Připravili jsme pro vás výběr knižních novinek pro rok 2017. Nejočekávanější je Žízeň od Joa Nesboho...
Více článků

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 4 hodinami objednala Kateřina, Zabelska 52
 
Rozkoše léta Ihned ke čtení
65,-Před 5 hodinami objednal Tomáš
 
Expanze na Mars Ihned ke čtení
229,-Před 6 hodinami objednala Aneta, Praha 10 - Strašnice
Před 7 hodinami objednala Jiřina, Praha 5
Před 7 hodinami objednala Jiřina, Praha 5
Před 7 hodinami objednala Jiřina, Praha 5
Před 7 hodinami objednal Zdeněk, Telč
Před 8 hodinami objednala Lucie, Kralupy nad Vltavou
 
Pán hor I Ihned ke čtení
189,-Před 9 hodinami objednala Petra, Praha
Před 9 hodinami objednala Jarmila, Beroun
Před 9 hodinami objednala Marie, Kolín
Před 9 hodinami objednala Jitka, Olomouc
 
Sametová píseň Ihned ke čtení
169,-
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB20
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi