Seasonic S12II-380 Bronze bulk
5 2 ratings
PC Power Supply 380W ATX 2.0, Active PFC, 80PLUS, 1x PCIe, SATA, 120mm silent fan with thermal management
Code:  UE312i2 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Seasonic S12II-380 Bronze bulk
Specifications
Performance
380 W
Format
ATX
Features and functions
Active PFC, Thermal speed control
Certification
80 PLUS Bronze
Performance
87 %
Performance and format
380 W
Format
ATX
Equipment
Features and functions
Efficiency
Certification
80 PLUS Bronze
87 %
Connectors
Connectors
ATX 24pin
Number of PCI express 6-pin
1pc(s)
Number of serial ATA 15-pin
4pc(s)
Number of molex HDD 4-pin
6pc(s)
Number of molex FDD 4-pin
2pc(s)
Cooling system
Fan size
120 mm
Dimensions
Width
150 mm (15 cm)
Height
140 mm (14 cm)
Depth
86 mm (8.6 cm)