Seasonic SS-350ET-F3
PC Power Supply 350W ATX 2.2, Active PFC, 1x PCIe, SATA, 80PLUS, 120mm silent fan
Code:  UE313a1 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Seasonic SS-350ET-F3
Specifications
Performance
350 W
Format
ATX
Features and functions
Active PFC, Power switch, Thermal speed control
Certification
80 PLUS Bronze
Connectors
ATX 24pin
Performance and format
Performance
350 W
Format
ATX
Equipment
Features and functions
Efficiency
Certification
80 PLUS Bronze
Connectors
ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin
4pc(s)
Number of molex HDD 4-pin
4pc(s)
Number of molex FDD 4-pin
1pc(s)
Cooling system
Fan size
120 mm
Dimensions
Width
150 mm (15 cm)
Height
56 mm (5.6 cm)
Depth
140 mm (14 cm)