Seasonic SS-350ET-T3
4.6 80 ratings
PC Power Supply 350W ATX 2.0, Active PFC, SATA, 80PLUS, 120mm silent fan
Code:  UE313a3 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Seasonic SS-350ET-T3
Read more
Specifications
Performance
350 W
Format
ATX
Features and functions
Active PFC
Certification
80 PLUS
Performance
80 %
Performance and format
350 W
Format
ATX
Equipment
Features and functions
Active PFC
Efficiency
Certification
80 PLUS
80 %
Connectors
Connectors
ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin
3pc(s)
Number of molex HDD 4-pin
2pc(s)
Number of molex FDD 4-pin
1pc(s)
Cooling system
Fan size
120 mm
Dimensions
Width
150 mm (15 cm)
Height
140 mm (14 cm)
Depth
86 mm (8.6 cm)