Technics EAH-AZ100 black
4.7 72 ratings
Wireless Headphones - with microphone, True Wireless, in-ear, adaptive noise cancellation, closed construction, Bluetooth 5.3, Ambient sound, voice assistant, Multipoint, IPX4 rating, frequency range 20-40000 Hz, sensitivity 102 dB/mW, impedance 32 Ohm, 10 mm driver size, battery life up to 10 h
Buy with code ALZADNY10
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 175,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Technics EAH-AZ100 black 7,599,- In stock > 5 pcs
Buy
Technics EAH-AZ100 black
Specifications
Compare
Design
In-ear
Construction
Closed
Microphone
YES
Wireless connection
Yes
Connection Type
Bluetooth
Type of headphones
Design
In-ear
Construction
Closed
Microphone
Connection
Wireless connection
Connection Type
Bluetooth
Bluetooth version
5.3
Headphone characteristics
Frequency from
20 Hz
Frequency to
40,000 Hz
Sensitivity
102 dB/mW
Size converters
10 mm
Impedance
32 Ohm
Microphone characteristics
Microphone construction
Integrated
Frequency from
100 Hz
Frequency to
10,000 Hz
Impedance
2.2 Ohm
Battery
Maximum Battery Life
10 h
Battery charging
USB-C
Colour
Colour
Black
Weight
Weight
54 g
Number of headphones
Number of headphones
2 (stereo)
Awards
Awards
What Hi-Fi?
More Specifications
Badgequo LTD., Dublin 4, D04, TR29 Irsko, [email protected]
Note:
Variants Technics EAH-AZ100 black:
Technics EAH-AZ100 silver