Ubiquiti US-24-250W
4.0 5 ratings
Switch - 24 port, 2× SFP, QoS, PoE, VLAN, rack
Code:  PW089a Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Ubiquiti US-24-250W
Specifications
Width
485 mm
Height
43.7 mm
Depth
285.4 mm
Number of LAN ports with 1 Gbit speed
26
Weight
4,700 g
Dimensions
Width
485 mm
Height
43.7 mm
Depth
285.4 mm
LAN port transmission speed
26
Weight
4,700 g
Material
Body material
Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature
-5 °C
Maximum operating temperature
40 °C
PoE properties
PoE standard
802.3af (PoE), 802.3at (PoE+)
Performance
250 W
Maximum output power per port
34 W