24" LG UltraGear 24GS50F-B
4.6 36 ratings
Monitor - VA, Full HD 1920 × 1080 (16:9), 180 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 1 ms, FreeSync and Adaptive-Sync, HDMI and DisplayPort, VESA
Great price 2,490,- Save 80,-
24" LG UltraGear 24GS50F-B
Specifications
Compare
Diagonal
24" (60.96 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
24" (60.96 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
VA
Refresh rate
180 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
250 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync, FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
Colour gamut
sRGB
99 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
Height
Depth
Weight
3.55 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
16 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
More Specifications
Note:
Questions and answers: 24" LG UltraGear 24GS50F-B
Accessories for 24" LG UltraGear 24GS50F-B
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" LG UltraGear 24GS50F-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" LG UltraGear 24GS50F-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" LG UltraGear 24GS50F-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" LG UltraGear 24GS50F-B