24" Philips 24E2N1110/00
4.8 69 ratings
Monitor - IPS, Full HD 1920 × 1080 (16:9), 120 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 1 ms, Adaptive-Sync, HDMI and VGA, VESA
Buy with code ALZADNY5
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
24" Philips 24E2N1110/00
Specifications
Compare
Diagonal
24" (60.96 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
24" (60.96 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
120 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
300 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
HDMI, VGA
Graphical user interface (GUI) standards
HDMI 1.4
HDMI
1 ×
VGA
1 ×
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
54.2 cm
Height
41 cm
Depth
1.8 cm
Weight
2.44 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
HDMI
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
18 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
18 W
Typical power consumption
15.6 W
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Questions and answers: 24" Philips 24E2N1110/00
Accessories for 24" Philips 24E2N1110/00
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Philips 24E2N1110/00
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" Philips 24E2N1110/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Philips 24E2N1110/00
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" Philips 24E2N1110/00