27" AOC Q27B35S3
4.6 9 ratings
Monitor - IPS, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 120 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 1 ms, Adaptive-Sync, HDMI and DisplayPort, VESA
Buy with code ALZADNY15
Discounted -10 % 2,990,- 3,332,-
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" AOC Q27B35S3
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
120 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
300 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
HDMI
1 ×
DisplayPort
1 ×
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
45.2 cm
Height
61.5 cm
Depth
20 cm
Weight
3.03 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
HDMI
Warranty
Extended warranty
Pick-up & Return
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
21 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
27 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.3 W
Maximum power consumption
22 W
Typical power consumption
22 W
More Specifications
Note:
Questions and answers: 27" AOC Q27B35S3
Accessories for 27" AOC Q27B35S3
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" AOC Q27B35S3
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" AOC Q27B35S3
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" AOC Q27B35S3
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" AOC Q27B35S3