27" AOC Q27G4SRU
4.2 5 ratings
Monitor - IPS, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 320 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 1 ms, G-Sync Compatible and Adaptive-Sync, adjustable height, pivot, HDMI and DisplayPort, USB-B data interface, VESA
Buy with code ALZADNY25
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 152,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" AOC Q27G4SRU
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
320 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
450 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync, G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface
USB-B
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
USB 3.2 Gen 1
4 ×
USB
4 ×
Colour gamut
Adobe RGB
99.7 %
sRGB
136.9 %
Features and functions
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
61.4 cm
Height
51.6 cm
Depth
Weight
6.11 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI
Warranty
Extended warranty
Pick-up & Return
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
25 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
40 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
26 W
Typical power consumption
25 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" AOC Q27G4SRU
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" AOC Q27G4SRU
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" AOC Q27G4SRU
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" AOC Q27G4SRU
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" AOC Q27G4SRU