27" GIGABYTE MO27Q28G
4.7 36 ratings
Monitor OLED - WOLED, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 280 Hz, Anti-Glare display, 10 bit, 0,03 ms, G-Sync Compatible, adjustable height, pivot, HDR, KVM, speakers, HDMI and DisplayPort, USB-C data interface, VESA
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 333,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" GIGABYTE MO27Q28G
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
OLED
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
OLED
Panel type
WOLED
Refresh rate
280 Hz
Response time
0.03 ms
Maximum brightness
335 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface
USB-C
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
USB 3.2 Gen 1
2 ×
USB
1 ×
Colour gamut
Adobe RGB
99.5 %
Features and functions
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
Height
Depth
Weight
6 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI, USB-C
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
28 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
33 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Typical power consumption
25 W
More Specifications
Note:
Questions and answers: 27" GIGABYTE MO27Q28G
Accessories for 27" GIGABYTE MO27Q28G
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" GIGABYTE MO27Q28G
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" GIGABYTE MO27Q28G
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" GIGABYTE MO27Q28G
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" GIGABYTE MO27Q28G