27" LG 27U631A-B
4.4 10 ratings
Monitor - IPS, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 100 Hz, matte display, 8 bit, 5 ms, automatic brightness adjustment, HDR, HDMI and USB-C, VESA
Buy with code ALZADNY30
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 105,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" LG 27U631A-B
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
100 Hz
Response time
5 ms
Maximum brightness
250 cd/m2
Native contrast
Surface display
Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
HDMI, USB-C
Graphical user interface (GUI) standards
HDMI 2.0
Audio interface
headphone input
HDMI
1 ×
USB-C
1 ×
Colour gamut
sRGB
99 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
Height
Depth
21.5 cm
Weight
3.6 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Typical power consumption
22 W
More Specifications
Note:
Variants 27" LG 27U631A-B:
31.5" LG 32U631A-B
Buy
In stock > 5 pcs
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" LG 27U631A-B
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" LG 27U631A-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" LG 27U631A-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG 27U631A-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG 27U631A-B