27" Philips 27M2N3501PA/00
4.5 69 ratings
Monitor - IPS, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 260 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 0,3 ms, G-Sync Compatible and Adaptive-Sync, adjustable height, pivot, HDMI and DisplayPort, VESA
Buy with code ALZADNY25
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 128,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" Philips 27M2N3501PA/00
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Panel type
IPS
Refresh rate
260 Hz
Response time
0.3 ms
Maximum brightness
350 cd/m2
Technology
Adaptive-Sync, G-Sync Compatible
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Adobe RGB
90 %
sRGB
120 %
Features and functions
Colour
Colour
White
Dimensions and weight
Width
61.4 cm
Height
51.9 cm
Depth
26.1 cm
Weight
5.66 kg
DisplayPort, HDMI
Warranty
Extended warranty
3-year warranty even for businesses, Pick-up & Return
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
35 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
35 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
35 W
Typical power consumption
35 W
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" Philips 27M2N3501PA/00
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Philips 27M2N3501PA/00
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Philips 27M2N3501PA/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27M2N3501PA/00
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Philips 27M2N3501PA/00