27" Rapture VIDE 27IFF240
4.5 17 ratings
Monitor - IPS, Full HD 1920 × 1080 (16:9), 240 Hz, matte display, 6 bit, 1 ms, G-Sync Compatible and FreeSync, HDR, HDMI and DisplayPort, VESA
Buy with code ALZADNY30
Great price 4,490,-
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 103,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Warranty 36 months Code:  RPTLCD004 Product Fiche
27" Rapture VIDE 27IFF240 4,490,- In stock > 5 pcs
Buy
27" Rapture VIDE 27IFF240
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel type
IPS
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel type
IPS
Refresh rate
240 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
300 cd/m2
Native contrast
Surface display
Matte
Technology
FreeSync, G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
Colour gamut
Adobe RGB
84.2 %
sRGB
107.9 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
61.6 cm
Height
47.2 cm
Depth
24.7 cm
Weight
6.5 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI, Network cable
Power outlet type
Country
Czechia, Germany, Hungary, Slovakia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
21 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
33 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
48 W
Typical power consumption
48 W
More Specifications
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Note:
Questions and answers: 27" Rapture VIDE 27IFF240
Accessories for 27" Rapture VIDE 27IFF240
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Rapture VIDE 27IFF240
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Rapture VIDE 27IFF240
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Rapture VIDE 27IFF240
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Rapture VIDE 27IFF240