32" LG 32LQ6380
4.7 60 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART LED, 81cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10 and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, CI+, USB recording, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, game mode, voice control, Google Assistant, Amazon Alexa, webOS, VESA 200×200, 10 W speaker(s), F
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 115,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
32" LG 32LQ6380
Specifications
Compare
Diagonal
32 " (81.28 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
32 " (81.28 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
webOS
Model year
Model year
2022
Application
Global applications
Apple TV, Canal+, HBO Max, NETFLIX, SkyShowtime, YouTube
Czech apps
Oneplay, Skylink Live TV, Telly
Slovak apps
O2 TV, Skylink Live TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, Miracast, WiFi
Audio-video connectors
HDMI 1.4 and older
Total number of HDMI ports
2 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
CI+, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
1 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
74 cm
TV height
47 cm
TV depth
18 cm
TV weight
4.7 kg
Height without stand
44 cm
Depth without stand
8 cm
Base width / leg spacing
61 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
White
Audio
Speaker performance
10 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
27 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
40 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 32" LG 32LQ6380
Accessories for 32" LG 32LQ6380
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" LG 32LQ6380
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" LG 32LQ6380
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" LG 32LQ6380
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" LG 32LQ6380