32" Orava LT-ANDR32
4.6 15 ratings
Television - SMART ANDROID LED, 81cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, CI+, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 1,5, Android TV, VESA 75×75, 16 W speaker(s), F
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
32" Orava LT-ANDR32
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
32 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
32 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
F
Diagonal
32 " (81.28 cm)
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
Energy consumption in HDR mode
Screen size and resolution
Diagonal
32 " (81.28 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Operating system
Operating system
Android TV
Application
Global applications
Apple TV, Canal+, Disney+, NETFLIX, OKTAGON TV, YouTube
Czech apps
Oneplay, SledováníTV, Vodafone TV
Slovak apps
SledováníTV
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
43.5 cm
Depth without stand
5.3 cm
VESA mounting
75×75
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
16 W
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
Orava Distribution, Ostravská 494, Sviadnov, [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 32" Orava LT-ANDR32
Accessories for 32" Orava LT-ANDR32