40" Metz 40MTD7000Z
3.0 1 rating
Television - SMART LED, 102cm, Full HD , 50 / 60Hz, Direct LED, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, voice control, Google Assistant, Google TV, VESA 200×200, 16 W speaker(s), Dolby Digital Plus, F
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
40" Metz 40MTD7000Z
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Energy specifications
F
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
2023
Application
Global applications
Amazon Prime Video, NETFLIX, YouTube
Voice assistant compatibility
Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, Chromecast, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
51.3 cm
Depth without stand
8.8 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Grey
Audio
Speaker performance
16 W
Audio formats
Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Metz Consumer Electronics GmbH Ohmstraße 55, D-90513 Zirndorf
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 40" Metz 40MTD7000Z
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Metz 40MTD7000Z
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Metz 40MTD7000Z