50" STRONG SRT50UG8773C
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART QLED, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, Miracast, game mode, voice control, Google Assistant, Google TV, VESA 200×200, 20 W speaker(s), Dolby Atmos, G
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 218,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
50" STRONG SRT50UG8773C 9,499,- In stock > 5 pcs
Buy
50" STRONG SRT50UG8773C
Diagonal
50 " (127 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Maximum brightness
300 nt
Colour depth
8
Operating system
Operating system
Google TV
Interface Language
Czech, English
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Disney+, NETFLIX, Rakuten TV, Spotify, Twitch, YouTube
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Playback from USB, Skylink Fast Scan
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
WiFi standards
WiFi 5
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
2 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Audio connectors
Analog audio input, Digital optical output, Headphone output (AUX)
2 ×
Charging options
AC 220-240V
TV weight
8.5 kg
Height without stand
70.9 cm
Depth without stand
8.94 cm
Base width / leg spacing
Colour
Black, Silver
Audio
Speaker performance
20 W
Audio formats
Dolby Atmos
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
71 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
71 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Power outlet type
Country
Austria, Czechia, Germany, Hungary, Poland, Slovakia
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" STRONG SRT50UG8773C
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" STRONG SRT50UG8773C
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" STRONG SRT50UG8773C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" STRONG SRT50UG8773C
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" STRONG SRT50UG8773C