55" Hisense 55DP30FE
Large-Format Display 4K Ultra HD 3840 × 2160, ADS, 16:9, 8 ms, 60Hz, Without image synchronisation, 8bit, 350 cd/m2, 1200:1 contrast, HDMI, WiFi, headphone output, speakers, VESA, Power Delivery up to 160 W
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
55" Hisense 55DP30FE 17,490,- Currently Unavailable
55" Hisense 55DP30FE
Specifications
Compare
Diagonal
55" (139.7 cm)
Resolution Type
4K Ultra HD
Resolution
3840 × 2160
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
55" (139.7 cm)
Resolution Type
4K Ultra HD
Resolution
3840 × 2160
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
ADS
Refresh rate
60 Hz
Response time
8 ms
Maximum brightness
350 cd/m2
Native contrast
Surface display
Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
HDMI 2.0
Audio interface
headphone input
HDMI
3 ×
USB 2.0
2 ×
Bluetooth
Bluetooth v5.1
USB
2 ×
Colour gamut
Adobe RGB
62 %
sRGB
85 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
Height
71.3 cm
Depth
7.76 cm
Weight
12.5 kg
VESA mounting
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
120 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
126 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Hisense 55DP30FE
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Hisense 55DP30FE
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Hisense 55DP30FE
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Hisense 55DP30FE