65" HAIER H65C95EUX
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART OLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG and Dolby Vision IQ, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, USB recording, Bluetooth, Chromecast, game mode, voice control, Google Assistant, Google TV, VESA 300×300, 44 W speaker(s), Dolby Atmos, F
Price with Cashback
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 1,265,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
65" HAIER H65C95EUX
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
OLED
Supported HDR standards
Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR10, HDR10+, HLG
Maximum brightness
1,300 nt
Colour depth
10
Operating system
Operating system
Google TV
Interface Language
Czech, English, German, Slovak, Spanish
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, HBO Max, NETFLIX, YouTube
Voice assistant compatibility
Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Gaming features
AMD FreeSync Premium, GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, Chromecast
WiFi standards
WiFi 6
Audio-video connectors
HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Video connectors
Composite
Audio connectors
Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
29.5 cm
TV weight
29.6 kg
Height without stand
87.3 cm
Depth without stand
5.95 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Silver
Audio
Speaker performance
44 W
Audio formats
Dolby Atmos
Sound quality by brand
Harman and Kardon
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
101 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
92 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
F
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Note:
Variants 65" HAIER H65C95EUX: