65" Samsung QE65QN70H
Television - SMART QLED, 165cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, E
Price with Cashback
Pre-sale price 24,790,-
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
65" Samsung QE65QN70H 24,790,- Expected June 2026
Buy
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
65" Samsung QE65QN70H
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Edge
Screen surface
Glossy
Operating system
Operating system
Tizen OS
Interface Language
Czech, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Bixby
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 6E
Audio-video connectors
HDMI s eARC
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
2.57 cm
TV weight
20.8 kg
Height without stand
Depth without stand
2.57 cm
Base width / leg spacing
Package width
Package height
93.3 cm
Box depth
14.8 cm
Package weight
28.3 kg
VESA mounting
Colour
Colour
Black, Silver
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
220 W
Typical power consumption
76 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 65" Samsung QE65QN70H
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung QE65QN70H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65QN70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65QN70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung QE65QN70H