65" Samsung QE65S90F
4.8 82 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART OLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HDR10+ and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, Bluetooth, DLNA, game mode, voice control, Apple Airplay 2, Tizen OS, VESA 300×200, 40 W speaker(s), Dolby Atmos and Dolby Digital Plus, F
Buy with code ALZADNY10
Discounted -5 % 32,211,- 33,990,-
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 741,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
65" Samsung QE65S90F 33,990,- 32,211,- In stock > 5 pcs
Buy
65" Samsung QE65S90F
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Screen surface
Anti-Glare
Colour depth
10 bit
Interface Language
Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Slovak, Spanish
Global applications
Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max, MAGENTA TV, NETFLIX, Rakuten TV
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Bixby
TV functions
Gaming features
AMD FreeSync Premium Pro, GAME MODE, Ideal for PlayStation 5, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, DLNA
WiFi standards
WiFi 5
Audio-video connectors
HDMI 2.1
4 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
CI+ 1.4, LAN (RJ-45), USB
TV weight
20.4 kg
Height without stand
Depth without stand
3.99 cm
Base width / leg spacing
36.6 cm
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
89 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
204 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Typical power consumption
89 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Awards
Awards
dTest
More Specifications
Note:
Variants 65" Samsung QE65S90F: