75" JVC LT-75VA7435
5 1 rating
Television - SMART ANDROID LED, 191cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct LED, HDR10, Dolby Vision and HLG, local dimming,, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, HbbTV, Android TV, VESA 600×300, 12 W speaker(s), DTS:X, DTS Virtual:X, Dolby Atmos and Surround sound, E
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
75" JVC LT-75VA7435
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
107 kWh/1000h
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Energy specifications
E
Energy consumption in SDR mode
107 kWh/1000h
Screen size and resolution
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Operating system
Operating system
Android TV
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
TV functions
Multimedia features
Skylink Fast Scan
Gaming features
VRR (Variable Refresh Rate)
Dimensions and weight
Height without stand
99.5 cm
VESA mounting
600×300
Colour
Colour
Black, Grey
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
ETA a. s., nám. Práce 2523, 760 01 Zlín, [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 75" JVC LT-75VA7435
Accessories for 75" JVC LT-75VA7435