75" Samsung QE75QN70H
Television - SMART QLED, 191cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×400, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, D
Pre-sale price 36,990,-
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
75" Samsung QE75QN70H 36,990,- Expected June 2026
Buy
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
75" Samsung QE75QN70H
Specifications
Compare
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Edge
Screen surface
Glossy
Tizen OS
Interface Language
Czech, German, Hungarian, Slovak
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 6E
Audio-video connectors
HDMI s eARC
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
2.66 cm
TV weight
29.2 kg
Height without stand
Depth without stand
2.66 cm
Base width / leg spacing
Package width
Package height
108 cm
Box depth
16.4 cm
Package weight
39.2 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
D
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
260 W
Typical power consumption
81 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 75" Samsung QE75QN70H
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung QE75QN70H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" Samsung QE75QN70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Samsung QE75QN70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Samsung QE75QN70H