75" Samsung UE75M80H
Television - SMART, 191cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, D
Pre-sale price 31,990,-
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
75" Samsung UE75M80H 31,990,- Expected June 2026
Buy
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
75" Samsung UE75M80H
Specifications
Compare
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Mini LED
Screen surface
Glossy
Tizen OS
Interface Language
Czech, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Bixby
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 6E
Audio-video connectors
HDMI s eARC
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
1 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
7.7 cm
TV weight
22.1 kg
Height without stand
Depth without stand
7.7 cm
Base width / leg spacing
125 cm
Package width
Package height
110 cm
Box depth
17 cm
Package weight
30.5 kg
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
D
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
220 W
Typical power consumption
83 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 75" Samsung UE75M80H
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung UE75M80H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75M80H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75M80H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Samsung UE75M80H