77" Samsung QE77S85H
Television - SMART OLED, 195cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, E
Pre-sale price 59,990,-
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
77" Samsung QE77S85H 59,990,- Expected June 2026
Buy
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
77" Samsung QE77S85H
Specifications
Compare
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Screen size and resolution
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Screen surface
Anti-Glare
Operating system
Operating system
Tizen OS
Interface Language
Czech, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Bixby
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 6E
Audio-video connectors
HDMI s eARC
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
3.39 cm
TV weight
28.1 kg
Height without stand
Depth without stand
3.39 cm
Base width / leg spacing
Package width
Package height
Box depth
16.9 cm
Package weight
37.9 kg
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
430 W
Typical power consumption
111 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 77" Samsung QE77S85H
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 77" Samsung QE77S85H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 77" Samsung QE77S85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 77" Samsung QE77S85H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 77" Samsung QE77S85H