85" Samsung MRE85R85H
Television - SMART, 215cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, HDR10+, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 600×400, 30 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, E
Pre-sale price 87,990,-
Add to list
85" Samsung MRE85R85H 87,990,- Expected June 2026
85" Samsung MRE85R85H
Diagonal
85 " (215.9 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
85 " (215.9 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Screen surface
Glossy
TV depth
5.25 cm
TV weight
34 kg
Height without stand
Depth without stand
5.25 cm
Base width / leg spacing
Package width
206 cm
Package height
120 cm
Box depth
17.8 cm
Package weight
46.2 kg
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
340 W
Typical power consumption
129 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 85" Samsung MRE85R85H
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 85" Samsung MRE85R85H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 85" Samsung MRE85R85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 85" Samsung MRE85R85H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 85" Samsung MRE85R85H