32" LG 32LR6000
4.6 15 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART LED, 81cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10 and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, game mode, Amazon Alexa, webOS, VESA 100×100, 20 W speaker(s), Dolby Digital Plus (E-AC-3), Dolby Digital AC3 and Dolby Digital, F
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 126,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
32" LG 32LR6000
Specifications
Compare
Diagonal
32 " (81.28 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
32 " (81.28 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
webOS
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit
Connectivity
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
2 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
1 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
72 cm
TV height
48 cm
TV depth
17.8 cm
TV weight
4.3 kg
Depth without stand
17.8 cm
VESA mounting
100×100
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Classic
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
27 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
40 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
40 W
Typical power consumption
27 W
Power outlet type
Country
Czechia
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 32" LG 32LR6000
Accessories for 32" LG 32LR6000
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" LG 32LR6000
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" LG 32LR6000
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" LG 32LR6000
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" LG 32LR6000