48" LG OLED48C32
5 6 ratings
Television - SMART OLED, 121cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz, HDR10, Dolby Vision and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Apple Airplay 2, webOS, VESA 300×200, 40 W speaker(s), Dolby Atmos, Dolby Digital AC3, Dolby Digital AC4 and AI Sound Pro, G
Code:  WK612c03a10a Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
48" LG OLED48C32
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
66 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
105 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
66 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
105 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Operating system
Operating system
webOS
Model year
Model year
2023
Application
Czech apps
Vodafone TV
TV functions
SMART functions
ECO mode, Voice control
Gaming features
AMD FreeSync Premium, GAME MODE, Nvidia G-SYNC, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 5
Total number of HDMI ports
4 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
61.8 cm
Depth without stand
4.69 cm
Base width / leg spacing
47 cm
VESA mounting
300×200
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Questions and answers: 48" LG OLED48C32
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 48" LG OLED48C32
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 48" LG OLED48C32
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 48" LG OLED48C32
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 48" LG OLED48C32